TVsportguide.com TVsportguide.com

Premier League

Sport

  • 27 Tue
  • 28 today
  • 29 Thu
  • 30 Fri
  • 31 Sat
  • 1 Sun
  • 2 Mon
  • 3 Tue
  • 4 Wed
  • 5 Thu
  • 6 Fri
  • 7 Sat
  • 8 Sun
  • Yesterday
  • Today
  • Tomorrow
  • Fr 30
  • Sa 31
  • Su 1
  • Mo 2
  • Tu 3
  • We 4
  • Th 5
  • Fr 6
  • Sa 7
  • Su 8
27 Oct

Yesterday, Tuesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Grafton and Hawkesbury)

12:00

Live Racing

Horse Racing (Compiegne, Bangor-on-Dee, Chepstow and Southwell)

12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
12:30

Live Racing

Horse Racing (Catterick)

  • Racing UK
13:00

Erste Bank Open, Day 2

ATP

  • Amazon Prime
13:43

Vuelta a Espana: Stage 7

Vuelta a Espana (Vitoria-Gasteiz - Villanueva de Valdegovia (160.4km))

  • Eurosport 1
14:00

Sunrisers Hyderabad v Delhi Capitals

Indian Premier League

16:00

Ak Bars v Neftekhimik

KHL

16:15

Finland v Scotland

European Championships

  • BBC Alba
  • BBC Sport Scotland
16:30
16:30

Spartak Moscow v Severstal Cherepovets

KHL

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:55

Shakhtar Donetsk v Inter

Champions League

17:55

Lokomotiv Moscow v Bayern Munich

Champions League

18:00

Girona v Cartagena

Segunda Division

  • Youtube
19:45

Barnsley v Queens Park Rangers

Championship

19:45

Blackburn Rovers v Reading

Championship

19:45

Brentford v Norwich City

Championship

19:45

Swansea City v Stoke City

Championship

19:45

Wycombe Wanderers v Watford

Championship

19:45

Middlesbrough v Coventry City

Championship

20:00

Borussia Moenchengladbach v Real Madrid

Champions League

20:00

US Racing

Horse Racing (Mahoning Valley and Finger Lakes)

20:00

Liverpool v FC Midtjylland

Champions League (Extra 1)

20:00

Marseille v Manchester City

Champions League

20:00

Atalanta v Ajax

Champions League (Extra 2)

20:00

Atletico Madrid v Salzburg

Champions League (Extra 3)

20:00

FC Porto v Olympiacos

Champions League (Extra 4)

23:00

Montreal Impact v Nashville SC

Major League Soccer

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Randwick, Ascot and Ipswich)

02:00

Vancouver Whitecaps v Seattle Sounders FC

Major League Soccer

  • Freesports TV
28 Oct

Today, Wednesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Randwick, Ascot and Ipswich)

12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
12:30

Live Racing

Horse Racing (Fakenham, Happy Valley, Auteuil and Pornichet)

12:45

Live Racing

Horse Racing (Nottingham, Taunton and Punchestown)

  • Racing UK
13:00

Erste Bank Open, Day 3

ATP

  • Amazon Prime
13:43

Vuelta a Espana: Stage 8

Vuelta a Espana (Logrono - Alto de Moncalvillo (164.5km))

  • Eurosport 1
14:00

Metallurg v Sibir Novosibirsk

KHL

14:00

Traktor v Torpedo

KHL

14:00

Avtomobilist Yekaterinburg v Lokomotiv Yaroslavl

KHL

14:00

Salavat Yulaev v Amur Khabarovsk

KHL

14:00

Mumbai Indians v Royal Challengers Bangalore

Indian Premier League

16:10

Dinamo Minsk v Dinamo Riga

KHL

16:30

Dynamo Moscow v Avangard

KHL

16:30

SKA St. Petersburg v Red Star Kunlun

KHL

16:30

Jokerit v Vityaz

KHL

17:00

Wisla Krakow v Lechia Gdansk

Ekstraklasa

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:30

Osnabrueck v Darmstadt

2. Bundesliga

17:55

Istanbul Basaksehir v Paris Saint Germain

Champions League

17:55

FC Krasnodar v Chelsea

Champions League

18:00

Espanyol v Ponferradina

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Albacete v Las Palmas

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Castellon v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
18:30

Live Racing

Horse Racing (Fakenham, Happy Valley, Auteuil and Pornichet)

18:30

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Dundalk)

  • Racing UK
19:45

Birmingham City v Huddersfield Town

Championship

19:45

AFC Bournemouth v Bristol City

Championship

19:45

Derby County v Cardiff City

Championship

19:45

Preston North End v Millwall

Championship

19:45

Luton Town v Nottingham Forest

Championship

19:45

Rotherham United v Sheffield Wednesday

Championship

20:00

Juventus v Barcelona

Champions League

20:00

Borussia Dortmund v Zenit St. Petersburg

Champions League

20:00

Manchester United v RB Leipzig

Champions League (Extra 1)

20:00

Club Brugge v Lazio

Champions League (Extra 2)

20:00

Sevilla v Rennes

Champions League (Extra 3)

20:00

Ferencvaros v Dynamo Kyiv

Champions League (Extra 4)

20:30

Real Oviedo v Logrones

Segunda Division

  • Youtube
21:45

Sporting CP v Gil Vicente

Primeira Liga

23:00

New York Red Bulls v New England Rev.

Major League Soccer

00:00

DC United v Columbus Crew

Major League Soccer

  • Freesports TV
00:00

WWE NXT

WWE

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Gosford and Sapphire Coast)

02:30

Los Angeles FC v Houston Dynamo

Major League Soccer

  • Freesports TV
29 Oct

Tomorrow, Thursday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Gosford and Sapphire Coast)

09:30
12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
12:30

Live Racing

Horse Racing (Paris Longchamp, Lingfield and Newton Abbot)

13:00

Live Racing

Horse Racing (Stratford and Clonmel)

  • Racing UK
13:00

Erste Bank Open, Day 4

ATP

  • Amazon Prime
13:43

Vuelta a Espana: Stage 9

Vuelta a Espana (Castrillo del Val - Aguilar de Campoo (163.6km))

  • Eurosport 1
14:00

Chennai Super Kings v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

15:00

Day One

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
15:30

Alcorcon v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
16:00

Bermuda Championship

PGA (from 18:00 also on Sky Sports Main Event)

16:30

Spartak Moscow v CSKA

KHL

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:30

Leeds Rhinos v Wakefield Trinity Wildcats

Betfred Super League

17:55

Royal Antwerp v Tottenham Hotspur

Europa League

17:55

Lille v Celtic

Europa League

18:00

Mallorca v Malaga

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Mirandes v Zaragoza

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Tenerife v Lugo

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Live Racing

Horse Racing (Chelmsford)

  • Racing UK
19:45

Hull Kingston Rovers v Hull FC

Betfred Super League

20:00

Arsenal v Dundalk

Europa League (Extra 1)

20:00

Real Sociedad v SSC Napoli

Europa League

20:00

Rangers v Lech Poznan

Europa League

20:00

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Gulfstream Park West and Finger Lakes)

20:30

Rayo Vallecano v Fuenlabrada

Segunda Division

  • Youtube
20:30

Sabadell v Leganes

Segunda Division

  • Youtube
23:30

Georgia Southern Eagles v South Alabama Jaguars

NCAA

00:00

Bellator: Mousasi v Lima

MMA

00:20

Carolina Panthers v Atlanta Falcons

NFL

  • Amazon Prime
02:00

Australian Racing

Horse Racing (Moree, Wagga and Kilcoy)

30 Oct

Friday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Moree, Wagga and Kilcoy)

07:05

Canterbury v Otago

Mitre 10 Cup

09:30
12:00

Live Racing

Horse Racing (Wetherby, Newmarket and Down Royal)

  • Racing UK
12:00

Day Two: Afternoon Session

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
12:15

Live Racing

Horse Racing (Saint-Cloud, Newton Abbot and Newcastle)

12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
13:00

Erste Bank Open, Day 5

ATP

  • Amazon Prime
13:30

Barys Nur-Sultan v Red Star Kunlun

KHL

13:43

Vuelta a Espana: Stage 10

Vuelta a Espana (Castro Urdiales - Suances (187.4km))

  • Eurosport 1
14:00

Kings XI Punjab v Rajasthan Royals

Indian Premier League

14:00

Metallurg v Salavat Yulaev

KHL

14:00

Traktor v Dinamo Riga

KHL

16:00

Ak Bars v Sibir Novosibirsk

KHL

16:00

Neftekhimik v Amur Khabarovsk

KHL

16:00

Severstal Cherepovets v Vityaz

KHL

16:00

Torpedo v Dinamo Minsk

KHL

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:30

HC Sochi v Jokerit

KHL

16:30

Lokomotiv Yaroslavl v Dynamo Moscow

KHL

17:00

Fatih Karagumruk v Erzurum BB

Superlig Turkey

17:00

Lions Rugby v Griquas

Super Rugby Unlocked

17:00

Trabzonspor v Kasimpasa

Superlig Turkey

17:00

Blackburn U18 v Manchester City U18

FA Youth Cup

17:30

Warrington Wolves v Salford Red Devils

Betfred Super League

17:30

Hamburger SV v St. Pauli

2. Bundesliga

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:30

Fortuna Duesseldorf v FC Heidenheim

2. Bundesliga

17:30

Hamburger SV v St. Pauli

2. Bundesliga

18:00

Live Racing

Horse Racing (Dundalk)

  • Racing UK
18:00

Vejle Boldklub v Randers FC

Danish Superliga

19:00

Day Two: Evening Session

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:30

Schalke 04 v VfB Stuttgart

1. Bundesliga

19:30

Chelsea U18 v Manchester United U18

FA Youth Cup

19:45

St Helens v Wigan Warriors

Betfred Super League

19:45

Coventry City v Reading

Championship

20:00

Eibar v Cadiz

La Liga

20:00

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Woodbine, Gulfstream Park West and Charles Town)

20:00

Marseille v Lens

Ligue 1

20:30

Pacos de Ferreira v FC Porto

Primeira Liga

23:30

Maryland Terrapins v Minnesota Golden Gophers

NCAA

23:30

Martinsville

Nascar

  • Premier Sports 2
01:00

Sydney Thunder v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

01:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Rosehill, Ascot and Doomben)

02:05

Wellington v Tasman

Mitre 10 Cup

04:30

Brisbane Heat Women v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

04:35

Northland v North Harbour

Mitre 10 Cup

31 Oct

Saturday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Rosehill, Ascot and Doomben)

07:05

Auckland v Waikato

Mitre 10 Cup

08:00

Kashima Antlers v Nagoya Grampus Eight

J. League

  • Freesports TV
08:00

Sydney Sixers Women v Melbourne Stars Women

Women's Big Bash League

08:45

Australia v New Zealand

Rugby Championship

09:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Practice

Formula 1

09:45

FIM CEV Repsol - Valencia

FIM Cev Repsol

10:00

Gamba Osaka v Consadole Sapporo

J. League

  • Freesports TV
10:00

Delhi Capitals v Mumbai Indians

Indian Premier League

10:00
10:30

Genclerbirligi v Gazisehir Gaziantep FK

Superlig Turkey

11:18

Vuelta a Espana: Stage 11

Vuelta a Espana (Villaviciosa - Alto de la Farrapona (170.2km))

  • Eurosport 1
11:45

Live Racing

Horse Racing (Ascot, Chantilly and Wolverhampton)

12:00

Live Racing

Horse Racing (Wetherby, Newmarket and Down Royal)

  • Racing UK
12:00

Eintracht Braunschweig v Nuernberg

2. Bundesliga

12:00

Erzgebirge Aue v Holstein Kiel

2. Bundesliga

12:00

Osnabrueck v Sandhausen

2. Bundesliga

12:00

Paderborn v Jahn Regensburg

2. Bundesliga

12:18

Round 5: Qualifying

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
12:30

Bristol City v Norwich City

Championship

12:30

Sheffield United v Manchester City

Premier League

13:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Qualifying

Formula 1

13:00

Goztepe v Alanyaspor

Superlig Turkey

13:00

Real Madrid v Huesca

La Liga

13:00

Live Racing

Horse Racing (Ascot)

  • ITV 4
13:00

Erste Bank Open, Semi-Final 1

ATP

  • Amazon Prime
14:00

Crotone v Atalanta

Serie A

14:15

Wales v Scotland

Six Nations

  • BBC One
  • BBC Sport Online
  • S4C
14:30
14:30

FC Cologne v Bayern Munich

1. Bundesliga

15:00

Liverpool v West Ham United

Premier League

15:00

Royal Challengers Bangalore v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

15:00

Athletic Bilbao v Sevilla

La Liga

15:00

Cartagena v Albacete

Segunda Division

  • Youtube
15:00

FC Nordsjaelland v FC Midtjylland

Danish Superliga

15:30

Belenenses v Farense

Primeira Liga

16:00

Rennes v Brest

Ligue 1

16:00

Galatasaray v Ankaragucu

Superlig Turkey

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:00

Cincinnati Bearcats v Memphis Tigers

NCAA

16:45

Italy v England

Six Nations

  • ITV
17:00
17:00

Inter v Parma

Serie A

17:00

Hearts v Hibernian

Scottish Cup

  • BBC Sport Scotland
  • Premier Sports 2
17:00

Erste Bank Open, Semi-Final 2

ATP

  • Amazon Prime
17:15

Las Palmas v Real Oviedo

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Haverfordwest v Bala Town

Welsh Premier League

  • S4C
17:20

Hartlepool United v Torquay United

National League

17:30

Osasuna v Atletico Madrid

La Liga

17:30

Borussia Moenchengladbach v RB Leipzig

1. Bundesliga

18:00

Rio Ave v Moreirense

Primeira Liga

19:00

Day Three

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:00

Boxing: Usyk v Chisora

Boxing

19:00

Bermuda 10s

Bermuda s10

19:00

Ajax v Fortuna Sittard

Eredivisie

  • Premier Sports 1
19:30

Auburn Tigers v LSU Tigers

NCAA

19:45

Bologna v Cagliari

Serie A

19:45

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Gulfstream Park West, Woodbine, Del Mar and Charles Town)

20:00

Alaves v Barcelona

La Liga

20:00

France v Ireland

Six Nations (from 21:00 on BBC One)

  • BBC One Northern Ireland
  • BBC Two
  • BBC Sport Online
20:00

Nantes v Paris Saint Germain

Ligue 1

20:30

Maritimo v Nacional

Primeira Liga

21:00

UFC Fight Night: Prelims

MMA

23:00

Alabama Crimson Tide v Mississippi State Bulldogs

NCAA

23:00

UFC Fight Night

MMA

23:00

Sydney Thunder v Brisbane Heat Women

Women's Big Bash League

23:30

Penn State Nittany Lions v Ohio State Buckeyes

NCAA

00:00

Martinsville

Nascar

  • Premier Sports 2
00:30

Nashville SC v Chicago Fire

Major League Soccer

  • Freesports TV
02:00

Australian Racing

Horse Racing (Goulburn, Cairns and Muswellbrook)

02:05

Manawatu v Southland

Mitre 10 Cup

02:30

Melbourne Renegades v Sydney Sixers Women

Women's Big Bash League

04:35

Taranaki v Counties Manukau

Mitre 10 Cup

04:45

Hong Kong Racing

Horse Racing

1 Nov

Sunday

08:00

Round 5: Race 1

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
09:30
09:45

FIM Cev Repsol - Valencia

FIM Cev Repsol

10:00

Chennai Super Kings v Kings XI Punjab

Indian Premier League

10:00

MX2: Race 1

Motocross (Trentino)

  • Eurosport 2
10:30

Rizespor v Kayserispor

Superlig Turkey

11:00

Round 5: Race 2

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
11:00
11:00

Erste Bank Open, Double-Final

ATP

  • Amazon Prime
11:30

Salavat Yulaev v Red Star Kunlun

KHL

11:30

Udinese v AC Milan

Serie A

11:45

Paris Saint Germain v Fleury Merogis U.S

Division 1

12:00

Avtomobilist Yekaterinburg v Dinamo Riga

KHL

12:00

Metallurg v Traktor

KHL

12:00

Aston Villa v Southampton

Premier League

12:00

Kilmarnock v Rangers

Scottish Premiership

12:00

Live Racing

Horse Racing (Huntingdon, Carlisle, Cork and Naas)

  • Racing UK
12:00

Saint-Etienne – Montpellier

Ligue 1

12:30

Greuther Fuerth v Hannover 96

2. Bundesliga

12:30

Karlsruher SC v Darmstadt

2. Bundesliga

12:30

Wuerzburger Kickers v Bochum

2. Bundesliga

12:53

Vuelta a Espana: Stage 12

Vuelta a Espana (Pola de Laviana - Alto de lAngliru (109.2km))

  • Eurosport 1
13:00

Round 5: Race 3

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
13:00

Konyaspor v Istanbul Basaksehir

Superlig Turkey

13:00

Leganes v Mirandes

Segunda Division

  • Youtube
13:00

Real Betis v Elche

La Liga

13:00

OB v AC Horsens

Danish Superliga

13:00

Erste Bank Open, Final

ATP

  • Amazon Prime
13:30

France v Ireland

Six Nations Women

  • BBC Sport Online
14:00

HC Sochi v Vityaz

KHL

14:00

Lokomotiv Yaroslavl v Dinamo Minsk

KHL

14:00

Neftekhimik v Sibir Novosibirsk

KHL

14:00

Severstal Cherepovets v Jokerit

KHL

14:00

Spartak Moscow v Avangard

KHL

14:00

Torpedo v Amur Khabarovsk

KHL

14:00

Kolkata Knight Riders v Rajasthan Royals

Indian Premier League

14:00

Newcastle United v Everton

Premier League

14:00

Spezia v Juventus

Serie A

14:00

Torino v Lazio

Serie A

14:00

Dragons v Munster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • S4C
  • TG4
14:00

Bermuda 10s

Bermuda s10

14:00

Angers v Nice

Ligue 1

14:03

MXGP: Race 2

Motocross (Trentino)

  • Eurosport 2
14:10

Emilia-Romagna Grand Prix

Formula 1

14:30

Everton v Manchester City Ladies

Womens FA Cup

14:30

Dynamo Moscow v CSKA

KHL

14:30

Celtic v Aberdeen

Scottish Cup

  • Premier Sports 1
14:30

Freiburg v Bayer Leverkusen

1. Bundesliga

15:00

Celta Vigo v Real Sociedad

La Liga

15:00

Portimonense v Santa Clara

Primeira Liga

15:00

Zaragoza v Mallorca

Segunda Division

  • Youtube
15:00

FC Koebenhavn v Lyngby

Danish Superliga

16:00

Monaco v Bordeaux

Ligue 1

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:00

Besiktas v Yeni Malatyaspor

Superlig Turkey

16:15

Wales v Scotland

Six Nations Women

  • BBC Alba
  • BBC Sport Online
  • S4C
16:30

Manchester United v Arsenal

Premier League

16:30

Connacht v Benetton Treviso

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • TG4
17:00

Hertha Berlin v Wolfsburg

1. Bundesliga

17:00

Roma v Fiorentina

Serie A

17:00

SSC Napoli v Sassuolo

Serie A

17:00

AaB v Broendby IF

Danish Superliga

17:15

Fuenlabrada v Tenerife

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Ponferradina v Sabadell

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Gil Vicente v Vitoria de Guimaraes

Primeira Liga

17:30

Granada v Levante

La Liga

18:00

Italy v England

Six Nations Women

18:30

Xfinity 500

Nascar

  • Freesports TV
18:30
18:45

Scarlets v Edinburgh

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
19:00

Semi v Finals and Final

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:15

Tottenham Hotspur v Brighton & Hove Albion

Premier League

19:30

Bermuda 10s

Bermuda s10

19:30

Lugo v Rayo Vallecano

Segunda Division

  • Youtube
19:45

Sampdoria v Genoa

Serie A

20:00

Lille v Lyon

Ligue 1

20:00

Almeria v Girona

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Sporting CP v Tondela

Primeira Liga

20:00

Valencia v Getafe

La Liga

00:00

New York City FC v New York Red Bulls

Major League Soccer

  • Freesports TV
01:20

Philadelphia Eagles v Dallas Cowboys

NFL

02:00

Colorado Rapids v Seattle Sounders FC

Major League Soccer

  • Freesports TV
02:00

Australian Racing

Horse Racing

2 Nov

Monday

06:00

Australian Racing

Horse Racing

12:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Curragh)

  • Racing UK
12:15

Live Racing

Horse Racing (Hereford, Plumpton & Wolverhampton)

12:45

Day One: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
14:00

Delhi Capitals v Royal Challengers Bangalore

Indian Premier League

15:00

Logrones v Alcorcon

Segunda Division

  • Youtube
17:00

Antalyaspor v Fenerbahce

Superlig Turkey

17:00

Hatayspor v Sivasspor

Superlig Turkey

17:15

Sporting Gijon v Castellon

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Fulham v West Bromwich Albion

Premier League

18:00

SoenderjyskE v AGF

Danish Superliga

18:00

Cardiff Blues v Ulster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
18:45

Day One: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
18:45

Braga v Famalicao

Primeira Liga

19:00
19:30

Warta Poznan v Legia Warszawa

Ekstraklasa

19:30

Hoffenheim v Union Berlin

1. Bundesliga

19:30

Hoffenheim v Union Berlin

1. Bundesliga

19:45

Hellas Verona v Benevento

Serie A

20:00

Leeds United v Leicester City

Premier League

20:00

Malaga v Espanyol

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Villarreal v Valladolid

La Liga

20:15
20:15

Glasgow Warriors v Leinster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
21:00

Boavista v Benfica

Primeira Liga

23:30

Australian Racing

Horse Racing (Melbourne Cup)

01:00

WWE Monday Night Raw

WWE

01:15

New York Giants v Tampa Bay Buccaneers

NFL

03:15

Hobart Hurricanes v Melbourne Renegades

Women's Big Bash League

04:00

Yokohama F.Marinos v Kashima Antlers

J. League

  • Freesports TV
3 Nov

Tuesday

08:00

Adelaide Strikers v Melbourne Stars

Women's Big Bash League

12:00

Live Racing

Horse Racing (Redcar, Exeter and Fairyhouse)

  • Racing UK
12:45

Day Two: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:30

Barys Nur-Sultan v Dinamo Riga

KHL

13:43

Vuelta a Espana: Stage 13

Vuelta a Espana (Muros - Mirador de Erazo (33.2km))

  • Eurosport 1
14:00

Sunrisers Hyderabad v Mumbai Indians

Indian Premier League (Due to Coronavirus)

17:55

Lokomotiv Moscow v Atletico Madrid

Champions League

17:55

Shakhtar Donetsk v Borussia Moenchengladbach

Champions League

18:45

Day Two: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:00

Sunderland v Ipswich Town

League 1

  • iFollow
19:45

Cardiff City v Barnsley

Championship

19:45

Blackburn Rovers v Middlesbrough

Championship

20:00

FC Midtjylland v Ajax

Champions League

20:00

FC Porto v Marseille

Champions League

20:00

Salzburg v Bayern Munich

Champions League

20:00

Real Madrid v Inter

Champions League

20:00

Manchester City v Olympiacos

Champions League

20:00

Atalanta v Liverpool

Champions League

03:15

Perth Scorchers v Sydney Thunder

Women's Big Bash League

4 Nov

Wednesday

08:00

Brisbane Heat Women v Sydney Sixers Women

Women's Big Bash League

09:10

Queensland RL v New South Wales

State Of Origin

10:00

MX2 - Race 1

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
11:00

MXGP - Race 1

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
12:00

Live Racing

Horse Racing (Musselburgh, Nottingham and Dundalk)

  • Racing UK
12:45

Day Three: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:00

MX2 - Race 2

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
13:43

Vuelta a Espana: Stage 14

Vuelta a Espana (Lugo - Ourense (205.8km))

  • Eurosport 1
14:00

Supernovas v Velocity

Women T20 Challenge

14:00

MXGP - Race 2

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

16:00

Genoa v Torino

Serie A (Postponed)

  • Premier Sports 1
16:00

Genoa v Torino

Serie A

17:55

Zenit St. Petersburg v Lazio

Champions League

17:55

Istanbul Basaksehir v Manchester United

Champions League

18:00

Zaragoza v Girona

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton)

  • Racing UK
18:45

Day Three: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

F1 Pro Series: Races 4 & 5

F1 Pro Series

19:45

Derby County v Queens Park Rangers

Championship

20:00

Club Brugge v Borussia Dortmund

Champions League

20:00

Ferencvaros v Juventus

Champions League

20:00

Barcelona v Dynamo Kyiv

Champions League

20:00

RB Leipzig v Paris Saint Germain

Champions League

20:00

Chelsea v Rennes

Champions League

01:00

WWE NXT

WWE

5 Nov

Thursday

09:30

Cyprus Classic

European Tour

10:00

Velocity v Trailblazers

Women T20 Challenge

12:00

Live Racing

Horse Racing (Market Rasen, Newbury and Thurles)

  • Racing UK
12:45

Day Four: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:00

Houston Open - Featured Groups

PGA

13:43

Vuelta a Espana: Stage 15

Vuelta a Espana (Mos - Puebla de Sanabria (178km))

  • Eurosport 1
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

17:30

Hull Kingston Rovers v Warrington Wolves

Betfred Super League

17:55

Benfica v Rangers

Europa League

17:55

Rapid Wien v Dundalk

Europa League

17:55

Ludogorets Razgrad v Tottenham Hotspur

Europa League

18:00

Sabadell v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Houston Open

PGA

18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Chelmsford)

  • Racing UK
18:45

Day Four: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

F1 Pro Series: Race 6

F1 Pro Series

19:45

Wigan Warriors v Huddersfield Giants

Betfred Super League

20:00

AC Milan v Lille

Europa League

20:00

Celtic v Sparta Prague

Europa League

20:00

Arsenal v Molde

Europa League

20:00

Leicester City v Braga

Europa League

00:30

Temple Owls v Southern Methodist Mustangs

NCAA

01:20

San Francisco 49ers v Green Bay Packers

NFL

6 Nov

Friday

07:05

Southland v Otago

Mitre 10 Cup

08:00

MotoGP: Europa FP1

MotoGP

09:30

Cyprus Classic

European Tour

12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Live Racing

Horse Racing (Warwick and Curragh)

  • Racing UK
12:00

MotoGP: Europa FP2

MotoGP

13:00

Houston Open - Featured Groups

PGA

13:30

One Championship

MMA

  • BoxNation
13:43

Vuelta a Espana: Stage 16

Vuelta a Espana (Salamanca - Ciudad Rodrigo (177.7km))

  • Eurosport 1
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

15:00

Brighton & Hove Albion U23 v Manchester United U23

Premier Reserve League

  • MUTV
17:00

Podbeskidzie Bielsko-Biala v Zaglebie Lubin

Ekstraklasa

17:00

Gazisehir Gaziantep FK v Besiktas

Superlig Turkey

17:30

FC Heidenheim v Wuerzburger Kickers

2. Bundesliga

17:30

Sandhausen v Eintracht Braunschweig

2. Bundesliga

17:30

Wakefield Trinity Wildcats v Salford Red Devils

Betfred Super League

18:00

Randers FC v AaB

Danish Superliga

18:00

Houston Open

PGA

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

18:00

Live Racing

Horse Racing (Dundalk)

  • Racing UK
18:45

Day Five: Semi-Finals

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

Rakow Czestochowa v Wisla Krakow

Ekstraklasa

19:30

Werder Bremen v FC Cologne

1. Bundesliga

19:45

Motherwell v Celtic

Scottish Premiership (Live video to ex UK & Ireland subscribers on Celtic TV)

  • Celtic TV
19:45

Alloa Athletic v Dundee FC

Scottish Championship

  • BBC Sport Online
  • BBC Sport Scotland
19:45

Castleford Tigers v Leeds Rhinos

Betfred Super League

19:45

Sassuolo v Udinese

Serie A

19:45

Cardiff City v Bristol City

Championship

20:00

Southampton v Newcastle United

Premier League

20:00

Albacete v Leganes

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Elche v Celta Vigo

La Liga

20:00

Strasbourg v Marseille

Ligue 1

20:30

Belenenses v Rio Ave

Primeira Liga

00:30

North Carolina State Wolfpack v Miami Hurricanes

NCAA

01:00

ISM Raceway

Nascar

  • Premier Sports 2
01:00

Brisbane Heat Women v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

01:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

02:05

Auckland v Northland

Mitre 10 Cup

04:30

Sydney Sixers Women v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

04:35

North Harbour v Counties Manukau

Mitre 10 Cup

7 Nov

Saturday

07:05

Tasman v Canterbury

Mitre 10 Cup

08:00

Melbourne Stars v Perth Scorchers

Women's Big Bash League

08:00

MotoGP: Europa FP3

MotoGP

08:15

Australia v New Zealand

Rugby Championship

08:30

Qualifying 1

DTM (Hockenheimring)

10:00

Cyprus Classic

European Tour

10:30

Kasimpasa v Antalyaspor

Superlig Turkey

11:00

MotoGP: Europa Qualifying

MotoGP

11:03

Vuelta a Espana: Stage 17

Vuelta a Espana (Sequeros - Alto de la Covatilla (175.8km))

  • Eurosport 1
12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Bochum v Greuther Fuerth

2. Bundesliga

12:00

Hannover 96 v Erzgebirge Aue

2. Bundesliga

12:00

Nuernberg v Fortuna Duesseldorf

2. Bundesliga

12:30

Reading v Stoke City

Championship

13:00

Alanyaspor v Trabzonspor

Superlig Turkey

13:00

Erzurum BB v Goztepe

Superlig Turkey

13:00

Huesca v Eibar

La Liga

13:03

European Championship: Women

UCI World Tour (Hertogenbosch)

  • Eurosport 2
13:30

Race 1

DTM (Hockenheimring)

14:00

Dinamo Riga v Neftekhimik

KHL

14:00

Benetton Treviso v Munster

Guinness Pro14

  • Premier Sports 2
14:00

Trailblazers v Supernovas

Women T20 Challenge

14:00

Houston Open - Featured Groups

PGA (from 14:30 also on Sky Sports Golf)

14:00

Stal Mielec v Warta Poznan

Ekstraklasa

14:00

Cagliari v Sampdoria

Serie A

14:30

RB Leipzig v Freiburg

1. Bundesliga

15:00

Cartagena v Logrones

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Tondela v Santa Clara

Primeira Liga

15:15

Barcelona v Real Betis

La Liga

15:30

Moreirense v Pacos de Ferreira

Primeira Liga

16:00

Fenerbahce v Konyaspor

Superlig Turkey

16:30

Cracovia v Jagiellonia Bialystok

Ekstraklasa

17:00

Benevento v Spezia

Serie A

17:15

Dragons v Connacht

Guinness Pro14

  • Premier Sports 1
17:15

Mirandes v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Bala Town v The New Saints

Welsh Premier League

  • S4C
17:30

Chelsea v Sheffield United

Premier League

17:30

Borussia Dortmund v Bayern Munich

1. Bundesliga

17:30

Sevilla v Osasuna

La Liga

18:00

Houston Open

PGA

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts (from 20:30 also on Sky Sports Main Event)

18:00

Famalicao v Maritimo

Primeira Liga

19:00

Lechia Gdansk v Slask Wroclaw

Ekstraklasa

19:45

Parma v Fiorentina

Serie A

20:00

Atletico Madrid v Cadiz

La Liga

20:00

Espanyol v Lugo

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Paris Saint Germain v Rennes

Ligue 1

20:30

Georgia Bulldogs v Florida Gators

NCAA

20:30

Vitoria de Guimaraes v Sporting CP

Primeira Liga

22:00

West Valley 200

Nascar

  • Premier Sports 2
23:00

Melbourne Renegades v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

00:00

Notre Dame Fighting Irish v Clemson Tigers

NCAA

01:00

UFC Fight Night: Prelims

MMA

02:05

Manawatu v Taranaki

Mitre 10 Cup

02:05

Waikato v Bay of Plenty

Mitre 10 Cup

02:30

Brisbane Heat Women v Melbourne Stars

Women's Big Bash League

03:00

UFC Fight Night

MMA

04:35

Hawke's Bay v Wellington

Mitre 10 Cup

8 Nov

Sunday

09:15

Moto3: Grand Prix of Europa

MotoGP

09:30

Qualifying 2

DTM (Hockenheimring)

09:30

Cyprus Classic

European Tour

10:30

Ankaragucu v Fatih Karagumruk

Superlig Turkey

10:30

Yeni Malatyaspor v Denizlispor

Superlig Turkey

11:00

Moto2: Grand Prix of Europa

MotoGP

11:15

FC Utrecht v Ajax

Eredivisie

  • Premier Sports 2
11:30

Lazio v Juventus

Serie A

11:30

Wisla Plock v Pogon Szczecin

Ekstraklasa

12:00

Motherwell v Celtic

Scottish Premiership (Live video to ex UK & Ireland subscribers on Celtic TV)

12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Brest v Lille

Ligue 1

12:15

Race 2

DTM (Hockenheimring)

12:30

MotoGP: Grand Prix of Europa

MotoGP

12:30

Darmstadt v Paderborn

2. Bundesliga

12:30

Jahn Regensburg v Osnabrueck

2. Bundesliga

12:30

St. Pauli v Karlsruher SC

2. Bundesliga

12:33

European Championship: Men

UCI World Tour (Hertogenbosch)

  • Eurosport 2
13:00

FC Nordsjaelland v Vejle Boldklub

Danish Superliga

13:00
13:00

Getafe v Villarreal

La Liga

13:00

Istanbul Basaksehir v Genclerbirligi

Superlig Turkey

13:00

Kayserispor v Hatayspor

Superlig Turkey

13:00

Sabadell v Malaga

Segunda Division

  • Youtube
14:00

Leicester City v Wolverhampton Wanderers

Premier League

14:00

Severstal Cherepovets v Barys Nur-Sultan

KHL

14:00

Legia Warszawa v Lech Poznan

Ekstraklasa

14:00

Atalanta v Inter

Serie A

14:00

Houston Open - Featured Groups

PGA (from 14:30 also on Sky Sports Golf)

14:00

Genoa v Roma

Serie A

14:00

Lens v Reims

Ligue 1

14:00

Torino v Crotone

Serie A

14:30

Wolfsburg v Hoffenheim

1. Bundesliga

15:00

Broendby IF v OB

Danish Superliga

15:00

Ospreys v Leinster

Guinness Pro14

  • Premier Sports 1
15:00

Alcorcon v Fuenlabrada

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Farense v Boavista

Primeira Liga

15:00

Nacional v Gil Vicente

Primeira Liga

15:00

Rayo Vallecano v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
15:15

Real Sociedad v Granada

La Liga

16:00

Nice v Monaco

Ligue 1

16:00

Sivasspor v Galatasaray

Superlig Turkey

16:30

Manchester City v Liverpool

Premier League

16:30

Gornik Zabrze v Piast Gliwice

Ekstraklasa

17:00

FC Midtjylland v FC Koebenhavn

Danish Superliga

17:00

Bologna v SSC Napoli

Serie A

17:00

Bayer Leverkusen v Borussia Moenchengladbach

1. Bundesliga

17:15

Scarlets v Zebre

Guinness Pro14

  • Premier Sports 1
17:15

Mallorca v Ponferradina

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Real Oviedo v Castellon

Segunda Division

  • Youtube
17:30

FC Porto v Portimonense

Primeira Liga

17:30

Levante v Alaves

La Liga

17:30

Valladolid v Athletic Bilbao

La Liga

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

18:00

Houston Open

PGA

19:00

AC Horsens v SoenderjyskE

Danish Superliga

19:30

NASCAR Championship

Nascar

  • Premier Sports 2
19:30

Tenerife v Zaragoza

Segunda Division

  • Youtube
19:45

AC Milan v Hellas Verona

Serie A

20:00

Benfica v Braga

Primeira Liga

20:00

Lyon – Saint-Etienne

Ligue 1

20:00

Valencia v Real Madrid

La Liga

01:20

Tampa Bay Buccaneers v New Orleans Saints

NFL

There are no events for the current selection
    Ad:
    Ad:
    Ad: