TVsportguide.com TVsportguide.com

Premier League

Sport

  • 29 Thu
  • 30 today
  • 31 Sat
  • 1 Sun
  • 2 Mon
  • 3 Tue
  • 4 Wed
  • 5 Thu
  • 6 Fri
  • 7 Sat
  • 8 Sun
  • 9 Mon
  • 10 Tue
  • Yesterday
  • Today
  • Tomorrow
  • Su 1
  • Mo 2
  • Tu 3
  • We 4
  • Th 5
  • Fr 6
  • Sa 7
  • Su 8
  • Mo 9
  • Tu 10
29 Oct

Yesterday, Thursday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Gosford and Sapphire Coast)

09:30
12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
12:30

Live Racing

Horse Racing (Paris Longchamp, Lingfield and Newton Abbot)

13:00

Live Racing

Horse Racing (Stratford and Clonmel)

  • Racing UK
13:00

Erste Bank Open, Day 4

ATP

  • Amazon Prime
13:43

Vuelta a Espana: Stage 9

Vuelta a Espana (Castrillo del Val - Aguilar de Campoo (163.6km))

  • Eurosport 1
14:00

Chennai Super Kings v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

15:00

Day One

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
15:30

Alcorcon v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
16:00

Bermuda Championship

PGA (from 18:00 also on Sky Sports Main Event)

16:30

Spartak Moscow v CSKA

KHL

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:30

Leeds Rhinos v Wakefield Trinity Wildcats

Betfred Super League

17:55

Royal Antwerp v Tottenham Hotspur

Europa League

17:55

Lille v Celtic

Europa League

18:00

Mallorca v Malaga

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Mirandes v Zaragoza

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Tenerife v Lugo

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Live Racing

Horse Racing (Chelmsford)

  • Racing UK
19:45

Hull Kingston Rovers v Hull FC

Betfred Super League

20:00

Arsenal v Dundalk

Europa League (Extra 1)

20:00

Real Sociedad v SSC Napoli

Europa League

20:00

Rangers v Lech Poznan

Europa League

20:00

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Gulfstream Park West and Finger Lakes)

20:30

Rayo Vallecano v Fuenlabrada

Segunda Division

  • Youtube
20:30

Sabadell v Leganes

Segunda Division

  • Youtube
23:30

Georgia Southern Eagles v South Alabama Jaguars

NCAA

00:00

Bellator: Mousasi v Lima

MMA

00:20

Carolina Panthers v Atlanta Falcons

NFL

  • Amazon Prime
02:00

Australian Racing

Horse Racing (Moree, Wagga and Kilcoy)

30 Oct

Today, Friday

Today’s earlier broadcasts
06:00

Australian Racing

Horse Racing (Moree, Wagga and Kilcoy)

07:05

Canterbury v Otago

Mitre 10 Cup

09:30
12:00

Live Racing

Horse Racing (Saint-Cloud, Newton Abbot and Newcastle)

12:00

Live Racing

Horse Racing (Wetherby, Newmarket and Down Royal)

  • Racing UK
12:00

Day Two: Afternoon Session

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
12:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
13:00

Erste Bank Open, Day 5

ATP

  • Amazon Prime
13:43

Vuelta a Espana: Stage 10

Vuelta a Espana (Castro Urdiales - Suances (187.4km))

  • Eurosport 1
14:00

Kings XI Punjab v Rajasthan Royals

Indian Premier League

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:15

Live Racing

Horse Racing (Dundalk)

  • Racing UK
17:00

Lions Rugby v Griquas

Super Rugby Unlocked

17:00

Blackburn U18 v Manchester City U18

FA Youth Cup

17:30

Hamburger SV v St. Pauli

2. Bundesliga

17:30

Championship League

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:30

Warrington Wolves v Salford Red Devils

Betfred Super League

19:00

Day Two: Evening Session

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:30

Schalke 04 v VfB Stuttgart

1. Bundesliga

19:30

Chelsea U18 v Manchester United U18

FA Youth Cup

19:45

St Helens v Wigan Warriors

Betfred Super League

19:45

Coventry City v Reading

Championship

20:00

Eibar v Cadiz

La Liga

20:00

Marseille v Lens

Ligue 1

  • postponed
20:30

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Woodbine, Gulfstream Park West and Charles Town)

20:30

Pacos de Ferreira v FC Porto

Primeira Liga

23:30

Maryland Terrapins v Minnesota Golden Gophers

NCAA

23:30

Martinsville

Nascar

  • Premier Sports 2
00:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

01:00

Sydney Thunder v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Rosehill, Ascot and Doomben)

02:05

Wellington v Tasman

Mitre 10 Cup

04:30

Brisbane Heat Women v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

04:35

Northland v North Harbour

Mitre 10 Cup

31 Oct

Tomorrow, Saturday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Rosehill, Ascot and Doomben)

07:05

Auckland v Waikato

Mitre 10 Cup

08:00

Kashima Antlers v Nagoya Grampus Eight

J. League

  • Freesports TV
08:00

Sydney Sixers Women v Melbourne Stars Women

Women's Big Bash League

08:45

Australia v New Zealand

Rugby Championship

09:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Practice

Formula 1

09:45

FIM CEV Repsol - Valencia

FIM Cev Repsol

10:00

Gamba Osaka v Consadole Sapporo

J. League

  • Freesports TV
10:00

Delhi Capitals v Mumbai Indians

Indian Premier League

10:00
11:18

Vuelta a Espana: Stage 11

Vuelta a Espana (Villaviciosa - Alto de la Farrapona (170.2km))

  • Eurosport 1
11:45

Live Racing

Horse Racing (Ascot, Chantilly and Wolverhampton)

12:00

Live Racing

Horse Racing (Wetherby, Newmarket and Down Royal)

  • Racing UK
12:18

Round 5: Qualifying

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
12:30

Bristol City v Norwich City

Championship

12:30

Sheffield United v Manchester City

Premier League

13:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Qualifying

Formula 1

13:00

Liverpool U18 v Newcastle U18

Premier League U18

  • Liverpool FC TV
13:00

Real Madrid v Huesca

La Liga

13:00

Live Racing

Horse Racing (Ascot)

  • ITV 4
13:00

Erste Bank Open, Semi-Final 1

ATP

  • Amazon Prime
14:00

Crotone v Atalanta

Serie A

14:15

Wales v Scotland

Six Nations

  • BBC One
  • BBC Sport Online
  • S4C
14:30
14:30

FC Cologne v Bayern Munich

1. Bundesliga

15:00

Liverpool v West Ham United

Premier League

15:00

Royal Challengers Bangalore v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

15:00

Cartagena v Albacete

Segunda Division

  • Youtube
15:15

Athletic Bilbao v Sevilla

La Liga

15:30

Belenenses v Farense

Primeira Liga

16:00

Rennes v Brest

Ligue 1

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:00

Cincinnati Bearcats v Memphis Tigers

NCAA

16:45

Italy v England

Six Nations

  • ITV
17:00
17:00

Inter v Parma

Serie A

17:00

Hearts v Hibernian

Scottish Cup

  • BBC Sport Scotland
  • Premier Sports 2
17:00

Erste Bank Open, Semi-Final 2

ATP

  • Amazon Prime
17:15

Las Palmas v Real Oviedo

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Haverfordwest v Bala Town

Welsh Premier League

  • S4C
17:20

Hartlepool United v Torquay United

National League

17:30

Osasuna v Atletico Madrid

La Liga

17:30

Borussia Moenchengladbach v RB Leipzig

1. Bundesliga

18:00

Rio Ave v Moreirense

Primeira Liga

19:00

Day Three

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:00

Boxing: Usyk v Chisora

Boxing

19:00

Bermuda 10s

Bermuda s10

19:00

Ajax v Fortuna Sittard

Eredivisie

  • Premier Sports 1
19:30

Auburn Tigers v LSU Tigers

NCAA

19:45

Bologna v Cagliari

Serie A

20:00

Alaves v Barcelona

La Liga

20:00

Nantes v Paris Saint Germain

Ligue 1

20:05

France v Ireland

Six Nations

  • cancelled
20:30

Maritimo v Nacional

Primeira Liga

21:00

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Gulfstream Park West, Woodbine, Del Mar and Charles Town)

21:00

UFC Fight Night: Prelims

MMA

23:00

Alabama Crimson Tide v Mississippi State Bulldogs

NCAA

23:00

UFC Fight Night

MMA

23:00

Sydney Thunder v Brisbane Heat Women

Women's Big Bash League

23:30

Penn State Nittany Lions v Ohio State Buckeyes

NCAA

00:00

Martinsville

Nascar

  • Premier Sports 2
00:30

Nashville SC v Chicago Fire

Major League Soccer

  • Freesports TV
02:00

World Championship Boxing

Boxing

  • Channel 5
02:00

Australian Racing

Horse Racing (Goulburn, Cairns and Muswellbrook)

02:05

Manawatu v Southland

Mitre 10 Cup

02:30

Melbourne Renegades v Sydney Sixers Women

Women's Big Bash League

04:35

Taranaki v Counties Manukau

Mitre 10 Cup

04:45

Sha Tin Racing

Horse Racing

1 Nov

Sunday

08:00

Round 5: Race 1

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
09:30
09:45

FIM Cev Repsol - Valencia

FIM Cev Repsol

10:00

Chennai Super Kings v Kings XI Punjab

Indian Premier League

10:00

MX2: Race 1

Motocross (Trentino)

  • Eurosport 2
11:00

Round 5: Race 2

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
11:00

Live Racing

Horse Racing (Compiegne followed by Lingfield and Lyon La Soie)

11:00

Erste Bank Open, Double-Final

ATP

  • Amazon Prime
11:30

Udinese v AC Milan

Serie A

11:45

Paris Saint Germain v Fleury Merogis U.S

Division 1

12:00

Aston Villa v Southampton

Premier League

12:00

Kilmarnock v Rangers

Scottish Premiership

12:00

Live Racing

Horse Racing (Huntingdon, Carlisle, Cork and Naas)

  • Racing UK
12:00

Saint-Etienne – Montpellier

Ligue 1

12:53

Vuelta a Espana: Stage 12

Vuelta a Espana (Pola de Laviana - Alto de lAngliru (109.2km))

  • Eurosport 1
13:00

Round 5: Race 3

World Touring Cars (Aragon)

  • Eurosport 2
13:00

Leganes v Mirandes

Segunda Division

  • Youtube
13:00

Real Betis v Elche

La Liga

13:00

Erste Bank Open, Final

ATP

  • Amazon Prime
13:30

France v Ireland

Six Nations Women

  • BBC Sport Online
14:00

Kolkata Knight Riders v Rajasthan Royals

Indian Premier League

14:00

Newcastle United v Everton

Premier League

14:00

Spezia v Juventus

Serie A

14:00

Torino v Lazio

Serie A

14:00

Dragons v Munster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • S4C
  • TG4
14:00

Bermuda 10s

Bermuda s10

14:00

Angers v Nice

Ligue 1

14:03

MXGP: Race 2

Motocross (Trentino)

  • Eurosport 2
14:10

Emilia-Romagna Grand Prix

Formula 1

14:30

Everton v Manchester City Ladies

Womens FA Cup

14:30

Celtic v Aberdeen

Scottish Cup

  • Premier Sports 1
14:30

Freiburg v Bayer Leverkusen

1. Bundesliga

15:00

Celta Vigo v Real Sociedad

La Liga

15:00

Portimonense v Santa Clara

Primeira Liga

15:00

Zaragoza v Mallorca

Segunda Division

  • Youtube
16:00

Monaco v Bordeaux

Ligue 1

16:00

Bermuda Championship

PGA

16:15

Wales v Scotland

Six Nations Women

  • postponed
16:30

Manchester United v Arsenal

Premier League

16:30

Connacht v Benetton Treviso

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • TG4
17:00

Hertha Berlin v Wolfsburg

1. Bundesliga

17:00

Roma v Fiorentina

Serie A

17:00

SSC Napoli v Sassuolo

Serie A

17:15

Fuenlabrada v Tenerife

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Ponferradina v Sabadell

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Gil Vicente v Vitoria de Guimaraes

Primeira Liga

17:30

Granada v Levante

La Liga

18:00

Italy v England

Six Nations Women

18:00

Baltimore Ravens v Pittsburgh Steelers

NFL

18:30

Xfinity 500

Nascar

  • Freesports TV
18:30

Xfinity 500

Nascar

  • Freesports TV
18:30

US Racing

Horse Racing (Belmont Park, Gulfstream Park West, Woodbine, Laurel Park, Del Mar and Golden Gate)

18:45

Scarlets v Edinburgh

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
19:00

Semi v Finals and Final

European Championship Darts (Oberhausen, Germany)

  • ITV 4
19:15

Tottenham Hotspur v Brighton & Hove Albion

Premier League

19:30

Bermuda 10s

Bermuda s10

19:30

Lugo v Rayo Vallecano

Segunda Division

  • Youtube
19:45

Sampdoria v Genoa

Serie A

20:00

Lille v Lyon

Ligue 1

20:00

Almeria v Girona

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Sporting CP v Tondela

Primeira Liga

20:00

Valencia v Getafe

La Liga

21:25

Seattle Seahawks v San Francisco 49ers

NFL

00:00

New York City FC v New York Red Bulls

Major League Soccer

  • Freesports TV
01:20

Philadelphia Eagles v Dallas Cowboys

NFL

02:00

Colorado Rapids v Seattle Sounders FC

Major League Soccer

  • Freesports TV
02:00

Australian Racing

Horse Racing (Ballina and Corowa)

2 Nov

Monday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Ballina and Corowa)

11:35

Guangzhou Evergrande v Beijing Guoan

Chinese Super League

  • Freesports TV
12:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Curragh)

  • Racing UK
12:15

Live Racing

Horse Racing (Hereford, Plumpton & Wolverhampton)

12:45

Day One: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
14:00

Delhi Capitals v Royal Challengers Bangalore

Indian Premier League

15:00

Logrones v Alcorcon

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Sporting Gijon v Castellon

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Fulham v West Bromwich Albion

Premier League

18:00

Cardiff Blues v Ulster

Guinness Pro14

  • Premier Sports 2
18:45

Day One: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
18:45

Braga v Famalicao

Primeira Liga

19:00
19:15

Zebre v Ospreys

Guinness Pro14

  • Freesports TV
19:30

Warta Poznan v Legia Warszawa

Ekstraklasa

19:30

Hoffenheim v Union Berlin

1. Bundesliga

19:30

Hoffenheim v Union Berlin

1. Bundesliga

19:45

Hellas Verona v Benevento

Serie A

20:00

Leeds United v Leicester City

Premier League

20:00

Malaga v Espanyol

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Villarreal v Valladolid

La Liga

20:15

US Racing

Horse Racing (Mahoning Valley and Finger Lakes)

20:15

Glasgow Warriors v Leinster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
21:00

Boavista v Benfica

Primeira Liga

23:30

Australian Racing

Horse Racing (Melbourne Cup)

01:00

WWE Monday Night Raw

WWE

01:15

New York Giants v Tampa Bay Buccaneers

NFL

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Kembla Grange, Randwick, Doomben, Ascot, Bunbury and Geraldton)

03:15

Hobart Hurricanes v Melbourne Renegades

Women's Big Bash League

04:00

Yokohama F.Marinos v Kashima Antlers

J. League

  • Freesports TV
3 Nov

Tuesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Kembla Grange, Randwick, Doomben, Ascot, Bunbury and Geraldton)

08:00

Adelaide Strikers v Melbourne Stars

Women's Big Bash League

12:00

Live Racing

Horse Racing (Redcar, Exeter and Fairyhouse)

  • Racing UK
12:30

Live Racing

Horse Racing (Frances Saint-Cloud, Fontainebleau, Southwell and Newcastle)

12:45

Day Two: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:30

Barys Nur-Sultan v Dinamo Riga

KHL

13:43

Vuelta a Espana: Stage 13

Vuelta a Espana (Muros - Mirador de Erazo (33.2km))

  • Eurosport 1
14:00

Sunrisers Hyderabad v Mumbai Indians

Indian Premier League (Due to Coronavirus)

17:55

Lokomotiv Moscow v Atletico Madrid

Champions League

17:55

Shakhtar Donetsk v Borussia Moenchengladbach

Champions League

18:45

Day Two: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:00

Sunderland v Ipswich Town

League 1

  • iFollow
19:45

Cardiff City v Barnsley

Championship

19:45

Blackburn Rovers v Middlesbrough

Championship

20:00

FC Midtjylland v Ajax

Champions League

20:00

FC Porto v Marseille

Champions League

20:00

Salzburg v Bayern Munich

Champions League

20:00

Real Madrid v Inter

Champions League

20:00

US Racing

Horse Racing (Mahoning Valley and Finger Lakes)

20:00

Manchester City v Olympiacos

Champions League

20:00

Atalanta v Liverpool

Champions League

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Grafton)

03:15

Perth Scorchers v Sydney Thunder

Women's Big Bash League

4 Nov

Wednesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Grafton)

08:00

Brisbane Heat Women v Sydney Sixers Women

Women's Big Bash League

09:10

Queensland RL v New South Wales

State Of Origin

10:00

MX2 - Race 1

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
11:00

MXGP - Race 1

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
12:00

Live Racing

Horse Racing (Musselburgh, Nottingham and Dundalk)

  • Racing UK
12:30

Live Racing

Horse Racing (Lingfield & Hong Kong's Sha Tin)

12:45

Day Three: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:00

MX2 - Race 2

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
13:43

Vuelta a Espana: Stage 14

Vuelta a Espana (Lugo - Ourense (205.8km))

  • Eurosport 1
14:00

Supernovas v Velocity

Women T20 Challenge

14:00

MXGP - Race 2

Motocross (Pietramurata)

  • Eurosport 2
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

16:00

Genoa v Torino

Serie A (Postponed)

  • Premier Sports 1
16:00

Genoa v Torino

Serie A

17:00

US Racing

Horse Racing (Gulfstream Park West, Mahoning Valley and Finger Lakes)

17:55

Zenit St. Petersburg v Lazio

Champions League

17:55

Istanbul Basaksehir v Manchester United

Champions League

18:00

Zaragoza v Girona

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton)

  • Racing UK
18:45

Day Three: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

F1 Pro Series: Races 4 & 5

F1 Pro Series

19:45

Derby County v Queens Park Rangers

Championship

20:00

Club Brugge v Borussia Dortmund

Champions League

20:00

Ferencvaros v Juventus

Champions League

20:00

Barcelona v Dynamo Kyiv

Champions League

20:00

RB Leipzig v Paris Saint Germain

Champions League

20:00

Chelsea v Rennes

Champions League

01:00

WWE NXT

WWE

02:00

Live Australian Racing

Horse Racing (Hawkesbury and Ipswich)

5 Nov

Thursday

06:00

Live Australian Racing

Horse Racing (Hawkesbury and Ipswich)

09:30

Cyprus Classic

European Tour

10:00

Velocity v Trailblazers

Women T20 Challenge

12:00

Live Racing

Horse Racing (Sedgefield + Lyon v Parilly)

12:00

Live Racing

Horse Racing (Market Rasen, Newbury and Thurles)

  • Racing UK
12:45

Day Four: Afternoon Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:00

Houston Open - Featured Groups

PGA

13:43

Vuelta a Espana: Stage 15

Vuelta a Espana (Mos - Puebla de Sanabria (178km))

  • Eurosport 1
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

17:00

Live Racing

Horse Racing (Gulfstream Park West, Laurel Park, Woodbine, Finger Lakes and Golden Gate)

17:30

Hull Kingston Rovers v Warrington Wolves

Betfred Super League

17:55

Benfica v Rangers

Europa League

17:55

Rapid Wien v Dundalk

Europa League

17:55

Ludogorets Razgrad v Tottenham Hotspur

Europa League

18:00

Sabadell v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Alcorcon v Ponferradina

Segunda Division

  • Youtube
18:00

Houston Open

PGA

18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Chelmsford)

  • Racing UK
18:45

Day Four: Evening Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

F1 Pro Series: Race 6

F1 Pro Series

19:45

Wigan Warriors v Huddersfield Giants

Betfred Super League

20:00

Celtic v Sparta Prague

Europa League

20:00

AC Milan v Lille

Europa League

20:00

Arsenal v Molde

Europa League (Extra 1)

20:00

Leicester City v Braga

Europa League

00:30

Temple Owls v Southern Methodist Mustangs

NCAA

01:20

San Francisco 49ers v Green Bay Packers

NFL

6 Nov

Friday

07:05

Southland v Otago

Mitre 10 Cup

08:00

MotoGP: Europa FP1

MotoGP

09:30

Cyprus Classic

European Tour

12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Live Racing

Horse Racing (Warwick and Curragh)

  • Racing UK
12:00

MotoGP: Europa FP2

MotoGP

13:00

Houston Open - Featured Groups

PGA

13:30

One Championship

MMA

  • BoxNation
13:43

Vuelta a Espana: Stage 16

Vuelta a Espana (Salamanca - Ciudad Rodrigo (177.7km))

  • Eurosport 1
15:00

Omega Dubai Moonlight Classic

Ladies European Tour

15:00

Brighton & Hove Albion U23 v Manchester United U23

Premier Reserve League

  • MUTV
17:30

Brighton & Hove Albion v Burnley

Premier League

17:30

Wakefield Trinity Wildcats v Salford Red Devils

Betfred Super League

18:00

Houston Open

PGA

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

18:00

Live Racing

Horse Racing (Dundalk)

  • Racing UK
18:45

Day Five: Semi-Finals

Champion of Champions

  • ITV 4
19:30

Rakow Czestochowa v Wisla Krakow

Ekstraklasa

19:30

Werder Bremen v FC Cologne

1. Bundesliga

19:45

Motherwell v Celtic

Scottish Premiership (Live video to ex UK & Ireland subscribers on Celtic TV)

  • Celtic TV
19:45

Alloa Athletic v Dundee FC

Scottish Championship

  • BBC Sport Online
  • BBC Sport Scotland
19:45

Castleford Tigers v Leeds Rhinos

Betfred Super League

19:45

Sassuolo v Udinese

Serie A

19:45

Cardiff City v Bristol City

Championship

20:00

Southampton v Newcastle United

Premier League

20:00

Albacete v Leganes

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Elche v Celta Vigo

La Liga

20:00

Strasbourg v Marseille

Ligue 1

20:30

Belenenses v Rio Ave

Primeira Liga

00:30

North Carolina State Wolfpack v Miami Hurricanes

NCAA

01:00

ISM Raceway

Nascar

  • Premier Sports 2
01:00

Brisbane Heat Women v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

01:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

02:05

Auckland v Northland

Mitre 10 Cup

04:30

Sydney Sixers Women v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

04:35

North Harbour v Counties Manukau

Mitre 10 Cup

7 Nov

Saturday

06:00

Sydney Sixers Women v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

07:05

Tasman v Canterbury

Mitre 10 Cup

08:00

Melbourne Stars v Perth Scorchers

Women's Big Bash League

08:00

MotoGP: Europa FP3

MotoGP

08:15

Australia v New Zealand

Rugby Championship

08:30

Qualifying 1

DTM (Hockenheimring)

10:00

Cyprus Classic

European Tour

11:00

MotoGP: Europa Qualifying

MotoGP

11:03

Vuelta a Espana: Stage 17

Vuelta a Espana (Sequeros - Alto de la Covatilla (175.8km))

  • Eurosport 1
12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Live Racing

Horse Racing (Aintree, Kelso, Wincanton and Naas)

  • Racing UK
12:15

Race 1

DTM (Hockenheimring)

12:30

Everton v Manchester United

Premier League

12:30

Reading v Stoke City

Championship

13:00

Huesca v Eibar

La Liga

13:03

European Championship: Women

UCI World Tour (Hertogenbosch)

  • Eurosport 2
14:00

Benetton Treviso v Munster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
14:00

Trailblazers v Supernovas

Women T20 Challenge

14:00

Houston Open - Featured Groups

PGA (from 14:30 also on Sky Sports Golf)

14:00

Stal Mielec v Warta Poznan

Ekstraklasa

14:00

Cagliari v Sampdoria

Serie A

14:30

RB Leipzig v Freiburg

1. Bundesliga

15:00

Cartagena v Logrones

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Tondela v Santa Clara

Primeira Liga

15:15

Barcelona v Real Betis

La Liga

15:30

Moreirense v Pacos de Ferreira

Primeira Liga

16:30

Cracovia v Jagiellonia Bialystok

Ekstraklasa

17:00

Benevento v Spezia

Serie A

17:15

Dragons v Connacht

Guinness Pro14

  • Premier Sports 1
  • TG4
17:15

Mirandes v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Bala Town v The New Saints

Welsh Premier League

  • S4C
17:30

Chelsea v Sheffield United

Premier League

17:30

FC United of Manchester v Doncaster Rovers

FA Cup

  • BBC Two
  • BBC Two Northern Ireland
  • BBC Two Wales
  • BBC Sport Online
17:30

Borussia Dortmund v Bayern Munich

1. Bundesliga

17:30

Sevilla v Osasuna

La Liga

18:00

Houston Open

PGA

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts (from 20:30 also on Sky Sports Main Event)

18:00

Famalicao v Maritimo

Primeira Liga

18:00

Live Racing

Horse Racing (Chelmsford)

  • Racing UK
18:45

Day Six: Final

Champion of Champions

  • ITV 4
19:00

Lechia Gdansk v Slask Wroclaw

Ekstraklasa

19:45

Parma v Fiorentina

Serie A

20:00

Atletico Madrid v Cadiz

La Liga

20:00

Espanyol v Lugo

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Paris Saint Germain v Rennes

Ligue 1

20:30

Georgia Bulldogs v Florida Gators

NCAA

20:30

Vitoria de Guimaraes v Sporting CP

Primeira Liga

22:00

West Valley 200

Nascar

  • Premier Sports 2
23:00

Melbourne Renegades v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

00:00

Notre Dame Fighting Irish v Clemson Tigers

NCAA

01:00

UFC Fight Night: Prelims

MMA

02:05

Manawatu v Taranaki

Mitre 10 Cup

02:05

Waikato v Bay of Plenty

Mitre 10 Cup

02:30

Brisbane Heat Women v Melbourne Stars

Women's Big Bash League

03:00

UFC Fight Night

MMA

04:35

Hawke's Bay v Wellington

Mitre 10 Cup

8 Nov

Sunday

09:15

Moto3: Grand Prix of Europa

MotoGP

09:30

Qualifying 2

DTM (Hockenheimring)

09:30

Cyprus Classic

European Tour

11:00

Moto2: Grand Prix of Europa

MotoGP

11:15

FC Utrecht v Ajax

Eredivisie

  • Premier Sports 2
11:30

Lazio v Juventus

Serie A

11:30

Wisla Plock v Pogon Szczecin

Ekstraklasa

12:00

West Bromwich Albion v Tottenham Hotspur

Premier League

12:00

Chelsea Ladies v Everton

Women's Super League

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
12:00

Motherwell v Celtic

Scottish Premiership (Live video to ex UK & Ireland subscribers on Celtic TV)

12:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

12:00

Brest v Lille

Ligue 1

12:00

Live Racing

Horse Racing (Sandown and Navan)

  • Racing UK
12:15

Race 2

DTM (Hockenheimring)

12:30

MotoGP: Grand Prix of Europa

MotoGP

12:33

European Championship: Men

UCI World Tour (Hertogenbosch)

  • Eurosport 2
12:45

Day Seven: Final - First Session

Champion of Champions

  • ITV 4
13:00

Getafe v Villarreal

La Liga

13:00

Sabadell v Malaga

Segunda Division

  • Youtube
14:00

Leicester City v Wolverhampton Wanderers

Premier League

14:00

Legia Warszawa v Lech Poznan

Ekstraklasa

14:00

Atalanta v Inter

Serie A

14:00

Houston Open - Featured Groups

PGA (from 14:30 also on Sky Sports Golf)

14:00

Genoa v Roma

Serie A

14:00

Lens v Reims

Ligue 1

14:00

Torino v Crotone

Serie A

14:30

Wolfsburg v Hoffenheim

1. Bundesliga

15:00

Ospreys v Leinster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
  • TG4
15:00

Alcorcon v Fuenlabrada

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Farense v Boavista

Primeira Liga

15:00

Nacional v Gil Vicente

Primeira Liga

15:00

Rayo Vallecano v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
15:15

Real Sociedad v Granada

La Liga

16:00

Nice v Monaco

Ligue 1

16:00

Hibernian LFC v Rangers Women

SWPL

  • BBC Alba
  • BBC Sport Online
16:30

Manchester City v Liverpool

Premier League

16:30

Gornik Zabrze v Piast Gliwice

Ekstraklasa

17:00

Bologna v SSC Napoli

Serie A

17:00

Bayer Leverkusen v Borussia Moenchengladbach

1. Bundesliga

17:15

Scarlets v Zebre

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
  • S4C
17:15

Mallorca v Ponferradina

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Real Oviedo v Castellon

Segunda Division

  • Youtube
17:30

FC Porto v Portimonense

Primeira Liga

17:30

Levante v Alaves

La Liga

17:30

Valladolid v Athletic Bilbao

La Liga

18:00

World Cup of Darts

World Cup of Darts

18:00

California Golden Bears v Washington Huskies

NCAA

18:00

Houston Open

PGA

19:00

Day Seven: Final - Second Session

Champion of Champions

  • ITV 4
19:15

Arsenal v Aston Villa

Premier League

19:30

NASCAR Championship

Nascar

  • Premier Sports 2
19:30

Tenerife v Zaragoza

Segunda Division

  • Youtube
19:45

AC Milan v Hellas Verona

Serie A

20:00

Benfica v Braga

Primeira Liga

20:00

Lyon v Saint-Etienne

Ligue 1

20:00

Valencia v Real Madrid

La Liga

01:20

Tampa Bay Buccaneers v New Orleans Saints

NFL

9 Nov

Monday

12:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton, Carlisle and Dundalk)

  • Racing UK
19:00

US Masters

PGA

19:30

Holstein Kiel v Hamburger SV

2. Bundesliga

20:00

Girona v Las Palmas

Segunda Division

  • Youtube
20:15

Ulster v Glasgow Warriors

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
20:15

Edinburgh v Cardiff Blues

Guinness Pro14

  • Premier Sports 2
01:00

WWE Monday Night Raw

WWE

01:15

New York Jets v New England Patriots

NFL

03:15

Melbourne Stars v Adelaide Strikers

Women's Big Bash League

10 Nov

Tuesday

08:00

Melbourne Renegades v Hobart Hurricanes

Women's Big Bash League

12:00

Live Racing

Horse Racing (Huntingdon, Redcar, Fairyhouse and Cork)

  • Racing UK
18:00

Lulea v Frolunda HC

SHL

  • Freesports TV
19:00

US Masters

PGA

19:45

Crusaders v Coleraine

Premiership N. Ireland

19:45

St. Johnstone v Dundee United

Scottish Communities League Cup

  • Premier Sports 1
20:00

Ultimate Boxxer

Boxing

03:15

Perth Scorchers v Sydney Sixers Women

Women's Big Bash League

There are no events for the current selection
    Ad:
    Ad:
    Ad: