TVsportguide.com TVsportguide.com

Premier League

  • 22 Tue
  • 23 today
  • 24 Thu
  • 25 Fri
  • 26 Sat
  • 27 Sun
  • 28 Mon
  • 29 Tue
  • 30 Wed
  • 1 Thu
  • 2 Fri
  • 3 Sat
  • 4 Sun

NowTV on TV and Stream

22 Sep

Yesterday, Tuesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Wyong and Beaudesert)

12:30

Live Racing

Horse Racing (Bordeaux, Auteuil, Lingfield and Newcastle)

15:00

Rajasthan Royals v Chennai Super Kings

Indian Premier League

20:00

Paynes Valley Charity Challenge

PGA (from 22:30 also on Sky Sports Main Event)

20:15

Luton Town v Manchester United

League Cup

20:15

US Racing

Horse Racing (Thistledown and Finger Lakes)

02:00

Seattle Storm v Minnesota Lynx

WNBA

02:00

Denver Nuggets v L. A. Lakers

NBA

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Canterbury, Belmont and Eagle Farm)

23 Sep

Today, Wednesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Canterbury, Belmont and Eagle Farm)

10:45

Live Racing

Horse Racing (Saint-Cloud and Happy Valley)

15:00

Kolkata Knight Riders v Mumbai Indians

Indian Premier League

17:30

England Women v West Indies Women

International T20 series (from 18:45 also on Sky Sports Mix)

17:30

US Racing

Horse Racing (Thistledown, Finger Lakes and Delaware Park)

19:45

Fleetwood Town v Everton

League Cup

01:00

Inter Miami CF v New York Red Bulls

Major League Soccer (Due to Coronavirus)

01:30

Miami Heat v Boston Celtics

NBA

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Hawkesbury, Lismore and Ipswich)

03:00

Portland Timbers v Seattle Sounders FC

Major League Soccer

24 Sep

Tomorrow, Thursday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Hawkesbury, Lismore and Ipswich)

10:45

Live Racing

Horse Racing (Lyon-Parilly and Compiegne)

13:00
15:00

Kings XI Punjab v Royal Challengers Bangalore

Indian Premier League

17:15

US Racing

Horse Racing (Gulfstream, Belmont Park, Delaware Park, Woodbine and Golden Gate)

18:00

Hull FC v Salford Red Devils

Betfred Super League

19:45

Lincoln City v Liverpool

League Cup

20:00

Corales Puntacana Resort and Club Championship

PGA (from 22:30 also on Sky Sports Main Event)

20:15

Castleford Tigers v Huddersfield Giants

Betfred Super League

01:20

Jacksonville Jaguars v Miami Dolphins

NFL

02:00

Denver Nuggets v L. A. Lakers

NBA

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Goulburn, Scone, Cairns and Sunshine Coast)

25 Sep

Friday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Goulburn, Scone, Cairns and Sunshine Coast)

08:05

Wellington v Bay of Plenty

Mitre 10 Cup

09:00

Russian Grand Prix - Practice 1

Formula 1

11:00

Russian GP: Practice

Formula 2

12:30

Live Racing

Horse Racing (Uttoxeter, Chantilly and Newcastle)

13:00
13:00

Russian Grand Prix - Practice 2

Formula 1

15:00

Russian GP: Qualifying

Formula 2

15:00

Chennai Super Kings v Delhi Capitals

Indian Premier League

19:00

Huddersfield Town v Nottingham Forest

Championship

20:00

Corales Puntacana Resort and Club Championship

PGA

20:15

Wigan Warriors v Wakefield Trinity Wildcats

Betfred Super League

20:45

US Racing

Horse Racing (Gulfstream, Belmont Park, Woodbine, Santa Anita, Golden Gate and Charles Town)

01:30

Boston Celtics v Miami Heat

NBA

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Kembla Grange, Rosehill and Toowoomba)

03:05

Tasman v Waikato

Mitre 10 Cup

26 Sep

Saturday

05:35

Southland v North Harbour

Mitre 10 Cup

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Kembla Grange, Rosehill and Toowoomba)

08:05

Hawke's Bay v Canterbury

Mitre 10 Cup

08:30

Cronulla Sharks v Canberra Raiders

NRL

10:00

Russian Grand Prix - Practice 3

Formula 1

10:35

Wests Tigers v Parramatta Eels

NRL

12:30

England Women v West Indies Women

International T20 series

12:30

Wycombe Wanderers v Swansea City

Championship

12:45

Live Racing

Horse Racing (Ripon and Auteuil)

13:00

Russian Grand Prix - Qualifying

Formula 1

13:30
14:35

Russian GP: Race 1

Formula 2

15:00

Kolkata Knight Riders v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League (from 16:00 also on Sky Sports Cricket)

17:30

West Bromwich Albion v Chelsea

Premier League

18:00

US Racing

Horse Racing (Gulfstream, Belmont Park, Woodbine, Golden Gate, Santa Anita and Charles Town)

20:00

Corales Puntacana Resort and Club Championship

PGA

20:00

Burnley v Southampton

Premier League

20:30

Nashville SC v Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Dorticos v Briedis

Boxing

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Bathurst, Port Macquarie and Sunshine Coast)

02:05

Taranaki v Otago

Mitre 10 Cup

04:35

Counties Manukau v Northland

Mitre 10 Cup

27 Sep

Sunday

05:45

Hong Kong Racing

Horse Racing

09:00

Russian GP: Race 2

Formula 2

10:30

Southern Vipers v Northern Diamonds

Rachael Heyhoe Flint Trophy

12:00

Motherwell v Rangers

Scottish Premiership

12:00

Live Racing

Horse Racing (Chester and Strasbourg)

12:10

Russian Grand Prix

Formula 1

13:30
14:00

Tottenham Hotspur v Newcastle United

Premier League

15:00

Rajasthan Royals v Kings XI Punjab

Indian Premier League

16:30

Manchester City v Leicester City

Premier League

17:00

US Racing

Horse Racing (Gulfstream, Belmont Park, Woodbine, Golden Gate and Santa Anita)

20:00

Corales Puntacana Resort and Club Championship

PGA

00:30

Philadelphia Union v Inter Miami CF

Major League Soccer

01:20

New Orleans Saints v Green Bay Packers

NFL

28 Sep

Monday

15:00

Royal Challengers Bangalore v Mumbai Indians

Indian Premier League

18:00

England Women v West Indies Women

International T20 series (from 18:45 also on Sky Sports Mix)

18:00

Fulham v Aston Villa

Premier League

20:15

Liverpool v Arsenal

Premier League

01:15

Baltimore Ravens v Kansas City Chiefs

NFL

29 Sep

Tuesday

15:00

Delhi Capitals v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

30 Sep

Wednesday

15:00

Rajasthan Royals v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

1 Oct

Thursday

11:30
15:00

Kings XI Punjab v Mumbai Indians

Indian Premier League

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA (from 22:15 also on Sky Sports Main Event)

01:20

New York Jets v Denver Broncos

NFL

2 Oct

Friday

07:05

Bay of Plenty v Auckland

Mitre 10 Cup

11:30
15:00

Chennai Super Kings v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

18:00

Coventry City v AFC Bournemouth

Championship

20:15

St. Johnstone v Celtic

Scottish Premiership

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA (from 22:15 also on Sky Sports Main Event)

02:05

Counties Manukau v Manawatu

Mitre 10 Cup

04:35

Northland v Taranaki

Mitre 10 Cup

3 Oct

Saturday

07:05

Canterbury v Wellington

Mitre 10 Cup

10:30
11:00

Royal Challengers Bangalore v Rajasthan Royals

Indian Premier League

12:00

Scottish Open

European Tour

12:30

Norwich City v Derby County

Championship

14:15
15:00

Delhi Capitals v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA (from 22:30 also on Sky Sports Main Event)

02:05

North Harbour v Tasman

Mitre 10 Cup

02:05

Southland v Waikato

Mitre 10 Cup

04:35

Otago v Hawke's Bay

Mitre 10 Cup

4 Oct

Sunday

11:00

Mumbai Indians v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

11:30

Scottish Open

European Tour

15:00

Kings XI Punjab v Chennai Super Kings

Indian Premier League

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

19:00

Buatsi v Calic

Boxing

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA

01:20

San Francisco 49ers v Philadelphia Eagles

NFL

8 Oct

Thursday

17:00
17:00
17:30

Sweden v Russia

Friendlies

19:45

Belgium v New Zealand

Friendlies

19:45

Bosnia and Herzegovina v N.Ireland

UEFA Nations League B

19:45

Bulgaria v Hungary

UEFA Nations League A

19:45
19:45

North Macedonia v Kosovo

UEFA Nations League D

19:45
19:45

Slovakia v Ireland

UEFA Nations League B

9 Oct

Friday

10:00

Eifel Grand Prix - Practice 1

Formula 1

14:00

Eifel Grand Prix - Practice 2

Formula 1

19:45

Fleetwood Town v Hull City

League 1

10 Oct

Saturday

11:00

Eifel Grand Prix - Practice 3

Formula 1

14:00

Eifel Grand Prix - Qualifying

Formula 1

14:00

Luxembourg v Cyprus

UEFA Nations League C

14:00

Montenegro v Azerbaijan

UEFA Nations League C

17:00

Faroe Islands v Latvia

UEFA Nations League D

17:00

Liechtenstein v Gibraltar

UEFA Nations League D

19:45
19:45

Spain v Switzerland

UEFA Nations League A

19:45
11 Oct

Sunday

13:10

Eifel Grand Prix

Formula 1

14:00

Kazakhstan v Albania

UEFA Nations League C

14:00
17:00
17:00

Bosnia and Herzegovina v Netherlands

UEFA Nations League A

17:00
17:00
17:00

Estonia v North Macedonia

UEFA Nations League C

17:00

Finland v Bulgaria

UEFA Nations League B

17:00

Lithuania v Belarus

UEFA Nations League C

17:00
19:45
19:45
19:45
19:45

Israel v Czech Republic

UEFA Nations League B

19:45
19:45

N.Ireland v Austria

UEFA Nations League B

19:45
19:45
19:45

Scotland v Slovakia

UEFA Nations League B

19:45
12 Oct

Monday

19:45

Bradford City v Harrogate

League 2

13 Oct

Tuesday

17:00

Azerbaijan v Cyprus

UEFA Nations League C

17:00
19:45

Liechtenstein v San Marino

UEFA Nations League D

19:45

Faroe Islands v Andorra

UEFA Nations League D

19:45

Germany v Switzerland

UEFA Nations League A

19:45
14 Oct

Wednesday

17:00
17:00

Lithuania v Albania

UEFA Nations League C

19:45
19:45
19:45
19:45
19:45

Italy v Netherlands

UEFA Nations League A

19:45

Norway v N.Ireland

UEFA Nations League B

19:45

Poland v Bosnia and Herzegovina

UEFA Nations League A

19:45
19:45
19:45
19:45

Scotland v Czech Republic

UEFA Nations League B

19:45
19:45
16 Oct

Friday

19:45

Derby County v Watford

Championship

17 Oct

Saturday

15:00
18 Oct

Sunday

12:00

Preston North End v Cardiff City

Championship

21 Oct

Wednesday

19:45

Sheffield Wednesday v Brentford

Championship

23 Oct

Friday

11:00

Portuguese Grand Prix - Practice 1

Formula 1

15:00

Portuguese Grand Prix - Practice 2

Formula 1

19:45

Nottingham Forest v Derby County

Championship

24 Oct

Saturday

11:00

Portuguese Grand Prix - Practice 3

Formula 1

14:00

Portuguese Grand Prix - Qualifying

Formula 1

15:00

Watford v AFC Bournemouth

Championship

25 Oct

Sunday

14:10

Portuguese Grand Prix

Formula 1

28 Oct

Wednesday

19:45

Luton Town v Nottingham Forest

Championship

31 Oct

Saturday

09:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Practice 1

Formula 1

13:00

Emilia-Romagna Grand Prix - Qualifying

Formula 1

1 Nov

Sunday

14:10

Emilia-Romagna Grand Prix

Formula 1

13 Nov

Friday

08:00

Turkish Grand Prix - Practice 1

Formula 1

12:00

Turkish Grand Prix - Practice 2

Formula 1

14 Nov

Saturday

09:00

Turkish Grand Prix - Practice 3

Formula 1

12:00

Turkish Grand Prix - Qualifying

Formula 1

15 Nov

Sunday

10:10

Turkish Grand Prix

Formula 1

27 Nov

Friday

11:00

Bahrain Grand Prix - Practice 1

Formula 1

15:00

Bahrain Grand Prix - Practice 2

Formula 1

28 Nov

Saturday

12:00

Bahrain Grand Prix - Practice 3

Formula 1

15:00

Bahrain Grand Prix - Qualifying

Formula 1

29 Nov

Sunday

15:10

Bahrain Grand Prix

Formula 1

4 Dec

Friday

13:30

Sakhir Grand Prix - Practice 1

Formula 1

17:30

Sakhir Grand Prix - Practice 2

Formula 1

    Ad:
    Ad:
    Ad: