TVsportguide.com TVsportguide.com
  • 17 Sun
  • 18 today
  • 19 Tue
  • 20 Wed
  • 21 Thu
  • 22 Fri
  • 23 Sat
  • 24 Sun
  • 25 Mon
  • 26 Tue
  • 27 Wed
  • 28 Thu
  • 29 Fri

Athletics on TV and Stream

Find all the athletics live on TV.

From 30 July to 8 August 2021, the athletics at the 2020 Summer Olympics in Tokyo will take place. Find Tokyo olympics 2021 Athletics schedule uk time and everything about athletics at the olympic games.
17 Oct

Sunday

07:45

Paris Marathon 2021

Paris Marathon

  • Eurosport 1

Athletics

British athletes athletics Olympic Games

Women
Dina Asher-Smith (100 m)
Daryll Neita (100 m )
Asha Philip (100 m)
Dina Asher-Smith (200 m)
Beth Dobbin (200 m)
Ama Pipi (400 m)
Jodie Williams (400 m)
Nicole Yeargin (400 m)
Keely Hodgkinson (800 m)
Laura Muir (800 m)
Jemma Reekie (800 m)
Laura Muir (1500 m)
Katie Snowden (1500 m)
Jessica Judd (5000 m)
Amy-Eloise Markovc (5000 m)
Eilish McColgan (5000 m)
Jessica Judd (10000 m)
Eilish McColgan (10000 m)
Stephanie Davis (Marathon)
Jess Piasecki (Marathon)
Stephanie Twell (Marathon)
Tiffany Porter (100 m hurdles)
Cindy Sember (100 m hurdles)
Meghan Beesley (400 m hurdles)
Jessie Knight (400 m hurdles)
Jessica Turner (400 m hurdles)
Elizabeth Bird (3000 m steeplechase)
Aimee Pratt (3000 m steeplechase)
Dina Asher-Smith (4 × 100 m relay)
Beth Dobbin (4 × 100 m relay)
Imani-Lara Lansiquot (4 × 100 m relay)
Daryll Neita (4 × 100 m relay)
Ashleigh Nelson (4 × 100 m relay)
Asha Philip (4 × 100 m relay)
Zoey Clark (4 × 400 m relay)
Emily Diamond (4 × 400 m relay)
Jessie Knight (4 × 400 m relay)
Laviai Nielsen (4 × 400 m relay)
Ama Pipi (4 × 400 m relay)
Jessica Turner (4 × 400 m relay)
Hannah Williams (4 × 400 m relay)
Jodie Williams (4 × 400 m relay)
Nicole Yeargin (4 × 400 m relay)

Men
Zharnel Hughes (100 m)
Reece Prescod (100 m)
Chijindu Ujah (100 m)
Adam Gemili (200 m)
Nethaneel Mitchell-Blake (200 m)
Oliver Dustin (800 m)
Elliot Giles (800 m)
Daniel Rowden (800 m)
Jake Heyward (1500 m)
Josh Kerr (1500 m)
Jake Wightman (1500 m)
Andrew Butchart (5000 m)
Marc Scott (5000 & 10000 m)
Sam Atkin (10000 m)
David King (110 m hurdles)
Andrew Pozzi (110 m hurdles)
Phil Norman (3000 m steeplechase)
Zak Seddon (3000 m steeplechase)
Jona Efoloko (4 × 100 m relay)
Adam Gemili (4 × 100 m relay)
Zharnel Hughes (4 × 100 m relay)
Richard Kilty (4 × 100 m relay)
Nethaneel Mitchell-Blake (4 × 100 m relay)
Reece Prescod (4 × 100 m relay)
Chijindu Ujah (4 × 100 m relay)
Niclas Baker (4 × 400 m relay)
Cameron Chalmers (4 × 400 m relay)
Matthew Hudson-Smith (4 × 400 m relay)
Michael Ohioze (4 × 400 m relay)
Lee Thompson (4 × 400 m relay)
Joe Brier (travelling reserve) (4 × 400 m relay)
Ben Connor (Marathon)
Callum Hawkins (Marathon)
Chris Thompson (Marathon)
Tom Bosworth (20 km walk)
Callum Wilkinson (20 km walk)