TVsportguide.com TVsportguide.com

Premier League

  • 30 Wed
  • 1 today
  • 2 Fri
  • 3 Sat
  • 4 Sun
  • 5 Mon
  • 6 Tue
  • 7 Wed
  • 8 Thu
  • 9 Fri
  • 10 Sat
  • 11 Sun
  • 12 Mon

Football on TV and Stream

Tag: Football

30 Sep

Yesterday, Wednesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Canberra, Randwick and Gold Coast)

10:00

French Open: Day 4

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
  • ITV 4
11:00

Milton Keynes: Day 9

Snooker Champions League

  • Freesports TV
12:30

Live Racing

Horse Racing (Mont de Marsan, Lyon la Soie and Bangor-on-Dee)

13:00

Live Racing

Horse Racing (Huntingdon, Nottingham and Punchestown)

  • Racing UK
13:00

Sibir Novosibirsk v SKA St. Petersburg

KHL

14:03

Fleche Wallonne

UCI World Tour (Herve - Mur de Huy (202km))

  • Eurosport 2
15:00

Rajasthan Royals v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

15:30

Salavat Yulaev v Avtomobilist Yekaterinburg

KHL

15:48

BinckBank Tour: Stage 2

UCI World Tour (Cancelled)

  • cancelled
16:00

Milton Keynes: Day 9

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:00

Benevento v Inter

Serie A

17:00

Udinese v Spezia

Serie A

17:08

Atlanta Braves v Cincinnati Reds

MLB

17:30

Newport County v Newcastle United

League Cup

17:30

Worcester Warriors v Saracens

Gallagher Premiership (Extra 4)

17:30

Exeter Chiefs v London Irish

Gallagher Premiership (Extra 2)

17:30

Bristol Bears v Leicester Tigers

Gallagher Premiership (Extra 3)

18:00

Huesca v Atletico Madrid

La Liga

18:00

Villarreal v Alaves

La Liga

18:00

French Open: Day 4

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
18:00

England Women v West Indies Women

International T20 series (from 19:00 also on Sky Sports Mix)

18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton)

  • Racing UK
19:00

US Racing

Horse Racing (Delaware Park, Thistledown and Finger Lakes)

19:30

Borussia Dortmund v Bayern Munich

German Super Cup

19:45

Brighton & Hove Albion v Manchester United

League Cup

19:45

Bala Town v The New Saints

Welsh Premier League (On S4C Facebook/YouTube)

  • S4C
  • Youtube
19:45

Lazio v Atalanta

Serie A

20:00

PAOK Thessaloniki FC v FC Krasnodar

Champions League (Extra 1)

20:00

FC Midtjylland v Slavia Prague

Champions League

20:00

Salzburg v Maccabi Tel Aviv

Champions League

20:00

Davies v McKenna

Boxing

20:10

Oakland Athletics v Chicago White Sox

MLB

20:30

Real Madrid v Valladolid

La Liga

20:30

Eibar v Elche

La Liga

21:00

Tampa Bay Rays v Toronto Blue Jays

MLB

22:00

San Diego Padres v St. Louis Cardinals

MLB

00:08

Cleveland Indians v New York Yankees

MLB

01:00

WWE NXT

WWE

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Wyong and Rockhampton)

02:00

L. A. Lakers v Miami Heat

NBA

03:00

Los Angeles Dodgers v Milwaukee Brewers

MLB (from 6:00 on BT Sport 2)

1 Oct

Today, Thursday

Today’s earlier broadcasts
05:45

Hong Kong Racing

Horse Racing (Sha Tin)

10:00

French Open: Day 5

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
  • ITV 4
10:40

Port Adelaide v Geelong Cats

Australian Football League

11:00

Milton Keynes: Day 10

Snooker Champions League

  • Freesports TV
11:30
12:00

Live Racing

Horse Racing (Salisbury, Warwick, Fairyhouse and Clonmel)

  • Racing UK
12:30

Live Racing

Horse Racing (Compiegne, Auteuil and Ffos Las)

14:03

BinckBank Tour: Stage 3

UCI World Tour (Philippine - Aalter (165.7km))

  • Eurosport 2
15:00

Kings XI Punjab v Mumbai Indians

Indian Premier League

16:00

Milton Keynes: Day 10

Snooker Champions League

  • Freesports TV
16:30

Dinamo Riga v Dinamo Minsk

KHL

17:00

Lokomotiv Yaroslavl v Ak Bars

KHL

17:00

Severstal Cherepovets v Jokerit

KHL

17:08

Atlanta Braves v Cincinnati Reds

MLB

17:30

Brentford v Fulham

League Cup

17:30

Spartak Moscow v CSKA

KHL

17:30

Dynamo Moscow v Traktor

KHL

17:30

Avangard v Vityaz

KHL

17:45

Live Racing

Horse Racing (Belmont Park, Pimlico, Delaware Park, Woodbine and Golden Gate)

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

18:00

Sevilla v Levante

La Liga

18:00

Masarna v Lejonen

Swedish Speedway

  • Premier Sports 2
18:00

Minnesota Twins v Houston Astros

MLB

18:00

French Open: Day 5

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
18:00

Womens ICC World T20 Cricket

International T20 series

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
18:00

Athletic Bilbao v Cadiz

La Liga

18:00

Live Racing

Horse Racing (Chelmsford)

  • Racing UK
18:30

Nottinghamshire v Leicestershire

T20 Blast

19:00

FK Sarajevo v Celtic

Europa League (Live video to ex UK & Ireland and Bosnia subscribers on Celtic TV)

  • Celtic TV
19:08

Chicago Cubs v Miami Marlins

MLB

19:45

Liverpool v Arsenal

League Cup

19:45

Castleford Tigers v Hull FC

Betfred Super League

20:00

Oakland Athletics v Chicago White Sox

MLB

20:00

Oakland Athletics v Chicago White Sox

MLB

20:00

Tottenham Hotspur v Maccabi Haifa

Europa League

  • Premier Sports 1
20:30

Celta Vigo v Barcelona

La Liga

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA

21:00

Bellator: Daley v Anderson

Bellator

21:30

Tampa Bay Rays v Toronto Blue Jays

MLB

22:00

Womens ICC World T20 Cricket

International T20 series

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
22:08

San Diego Padres v St. Louis Cardinals

MLB

22:30

Womens FA Cup Football

Womens FA Cup

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
00:00

Cleveland Indians v New York Yankees

MLB

01:20

New York Jets v Denver Broncos

NFL

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Dubbo, Moruya and Ipswich)

03:08

Los Angeles Dodgers v Milwaukee Brewers

MLB

2 Oct

Tomorrow, Friday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Dubbo, Moruya and Ipswich)

07:05

Bay of Plenty v Auckland

Mitre 10 Cup

10:00

French Open: Day 6

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
  • ITV 4
10:00

Amur Khabarovsk v SKA St. Petersburg

KHL

10:50

Brisbane Lions v Richmond

Australian Football League

10:50

Penrith Panthers v Sydney Roosters

NRL

11:00

Milton Keynes: Day 11

Snooker Champions League

  • Freesports TV
11:30
12:15

Live Racing

Horse Racing (Ascot, Fontwell, Hexham, Newcastle and Frances Saint-Cloud)

13:30

One Championship

MMA

  • BoxNation
13:30

Sibir Novosibirsk v Torpedo

KHL

14:00

Blackburn U23 v Manchester United U23

Premier Reserve League

  • MUTV
14:00

Live Racing

Horse Racing (Gowran)

  • Racing UK
14:03

BinckBank Tour: Stage 4

UCI World Tour (Riemst - Sittard-Geleen (195.4km))

  • Eurosport 2
15:00

Chennai Super Kings v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

15:00

Metallurg v Avtomobilist Yekaterinburg

KHL

16:00

Milton Keynes: Day 11

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:00

Rakow Czestochowa v Wisla Plock

Ekstraklasa

17:30

Bochum v Osnabrueck

2. Bundesliga

17:30

Sandhausen v St. Pauli

2. Bundesliga

17:30

Womens FA Cup Football

Womens FA Cup

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
17:30

Race 7

FIM Speedway (Torun, Poland)

18:00

Gazisehir Gaziantep FK v Trabzonspor

Superlig Turkey

18:00

Ankaragucu v Kayserispor

Superlig Turkey

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

18:00

Randers FC v Broendby IF

Danish Superliga

18:00

Zebre v Cardiff Blues

Guinness Pro14

  • eir Sport 2
  • Premier Sports 2
18:00

Live Racing

Horse Racing (Dundalk)

  • Racing UK
18:02

French Open: Day 6

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
19:00

Moreirense v Boavista

Primeira Liga

19:00

Chicago Cubs v Miami Marlins

MLB (Extra 2)

19:30

Slask Wroclaw v Cracovia

Ekstraklasa

19:30

Union Berlin v Mainz 05

1. Bundesliga

19:45

Coventry City v AFC Bournemouth

Championship

19:45

Fiorentina v Sampdoria

Serie A

20:00

Paris Saint Germain v Angers

Ligue 1

20:00

Atlanta Braves v Cincinnati Reds

MLB

20:00

Womens FA Cup Football

Womens FA Cup

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
20:15

Ulster v Benetton Treviso

Guinness Pro14

  • eir Sport 2
  • Premier Sports 1
20:15

Leinster v Dragons

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • S4C
  • TG4
20:30

IndyCar Harvest GP

Indycar

20:45

Live Racing

Horse Racing (Keeneland, Belmont Park, Woodbine, Pimlico and Santa Anita)

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA (from 22:15 also on Sky Sports Main Event)

21:15

Vitoria de Guimaraes v Pacos de Ferreira

Primeira Liga

23:30

Los Angeles Dodgers v Milwaukee Brewers

MLB

01:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

01:00

Womens ICC World T20 Cricket

Womens Commonwealth Bank T20I

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Randwick, Eagle Farm and Kalgoorlie)

02:00

L. A. Lakers v Miami Heat

NBA

02:30

Roosters v Dragons

Women's NRL

03:00

San Diego Padres v St. Louis Cardinals

MLB

3 Oct

Saturday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Newcastle, Randwick, Eagle Farm and Kalgoorlie)

06:00

Broncos v Warriors

Women's NRL

07:05

Canterbury v Wellington

Mitre 10 Cup

07:40

St Kilda v Western Bulldogs

Australian Football League

08:40

Canberra Raiders v Cronulla Sharks

NRL

09:45

Hawkers ETC

FIM Cev Repsol (Aragon)

09:45

Magny-Cours - Superpole

WSBK

  • Eurosport 2
10:00

French Open: Day 7

French Open

  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
  • ITV 4
10:30
10:50

Melbourne Storm v Parramatta Eels

NRL

11:00

Royal Challengers Bangalore v Rajasthan Royals

Indian Premier League

11:00

Milton Keynes: Day 12

Snooker Champions League

  • Freesports TV
11:10

West Coast Eagles v Collingwood

Australian Football League

11:30

Yeni Malatyaspor v Antalyaspor

Superlig Turkey

12:00

Scottish Open

European Tour

12:00

Valladolid v Eibar

La Liga

12:00

Round 5: Donington Park GP - Qualifying

British Superbikes (from 14:00 also on Quest)

  • Eurosport 2
  • Quest
12:00

FC Heidenheim v Paderborn

2. Bundesliga

12:00

Hannover 96 v Eintracht Braunschweig

2. Bundesliga

12:00

Jahn Regensburg v Karlsruher SC

2. Bundesliga

12:00

Live Racing

Horse Racing (Newmarket, Redcar, Gowran and Tipperary)

  • Racing UK
12:30

Chelsea v Crystal Palace

Premier League

12:30

Norwich City v Derby County

Championship

12:45

Live Racing

Horse Racing (ParisLongchamp, Ascot, Fontwell and Wolverhampton)

13:00

Magny-Cours - Race 1

WSBK

  • Eurosport 2
13:00

Giro d'Italia: Stage 1

Giro d'Italia (15.1km time-trial from Monreale to Palermo | from 14:00 also on Eurosport 2)

  • Eurosport 2
  • S4C
13:30

Live Racing

Horse Racing (Ascot)

  • ITV
14:00

Istanbul Basaksehir v Goztepe

Superlig Turkey

14:00

Podbeskidzie Bielsko-Biala v Stal Mielec

Ekstraklasa

14:00

Erzurum BB v Rizespor

Superlig Turkey

14:00

Manchester City U18 v Manchester United U18

U18 Premier League

  • MUTV
14:00

Sassuolo v Crotone

Serie A

14:15
14:30

Borussia Dortmund v Freiburg

1. Bundesliga

14:30

Leeds Rhinos v Wigan Warriors

Challenge Cup

  • BBC One
  • BBC Sport Online
15:00

Everton v Brighton & Hove Albion

Premier League

15:00

Delhi Capitals v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

15:00

Mirandes v Ponferradina

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Warrington Rylands v York City

FA Cup

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
15:00

Scarlets v Munster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
  • TG4
15:00

Alcorcon v Zaragoza

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Atletico Madrid v Villarreal

La Liga

15:00

Neftekhimik v Salavat Yulaev

KHL

15:00

Vityaz v Dinamo Riga

KHL

15:00

Lokomotiv Yaroslavl v Jokerit

KHL

15:45

Round 5: Donington Park GP - Race 1

British Superbikes

  • Eurosport 2
16:00

Lens v Saint-Etienne

Ligue 1

16:00

Santa Clara v Gil Vicente

Primeira Liga

16:00

Green v Gold

Springbok Showdown

16:00

Milton Keynes: Day 12

Snooker Champions League

  • Freesports TV
16:30

Pogon Szczecin v Jagiellonia Bialystok

Ekstraklasa

17:00

Fenerbahce v Fatih Karagumruk

Superlig Turkey

17:00

Salford Red Devils v Warrington Wolves

Challenge Cup

  • BBC Sport Online
17:00

Genoa v Torino

Serie A (Postponed)

  • postponed
17:00

West Virginia Mountaineers v Baylor Bears

NCAA

17:15

Mallorca v Tenerife

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Connacht v Glasgow Warriors

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
  • TG4
17:15

Albacete v Real Oviedo

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Cardiff Met University v Caernarfon

Welsh Premier League

  • S4C
17:20

King's Lynn Town v Yeovil Town

National League

17:30

Race 8

FIM Speedway (Torun, Poland)

17:30

RB Leipzig v Schalke 04

1. Bundesliga

17:30

Real Sociedad v Getafe

La Liga

17:30

Leeds United v Manchester City

Premier League

17:30

Elche v Huesca

La Liga

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

18:00

French Open: Day 7

French Open

  • Eurosport 1
18:15
18:30

FC Porto v Maritimo

Primeira Liga

19:00

Zaglebie Lubin v Gornik Zabrze

Ekstraklasa

19:30

IndyCar Harvest GP

Indycar

19:30

Las Palmas v Logrones

Segunda Division

  • Youtube
19:35

Edinburgh v Ospreys

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
19:45

Udinese v Roma

Serie A

20:00

Nice v Nantes

Ligue 1

20:00

Newcastle United v Burnley

Premier League

20:00

Rayo Vallecano v Malaga

Segunda Division

  • Youtube
20:00

Valencia v Real Betis

La Liga

20:30

Alabama Crimson Tide v Texas A&M Aggies

NCAA

20:45

US Racing

Horse Racing (Baltimore, Preakness Stakes and Triple Crown)

20:45

US Racing

Horse Racing (Keeneland, Belmont Park, Santa Anita, Gulfstream and Pimlico)

21:00

Orlando City v New York Red Bulls

Major League Soccer (Due to Coronavirus)

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA (from 22:30 also on Sky Sports Main Event)

21:00

Tondela v Braga

Primeira Liga

21:30

US Racing

Horse Racing (Pimlico)

22:00

Sugarlands Shine 250

Nascar

  • Premier Sports 2
22:00

Bellator: Gallagher v Ellenor

Bellator

  • Channel 5
23:00

US Racing

Horse Racing (Keeneland, Belmont Park, Santa Anita, Gulfstream and Pimlico)

00:00

DC United v Atlanta United

Major League Soccer

  • Freesports TV
00:00

US Racing

Horse Racing (Keeneland, Belmont Park, Santa Anita, Gulfstream and Pimlico)

00:30

Georgia Bulldogs v Auburn Tigers

NCAA

01:00

Inter Miami CF v New York City FC

Major League Soccer

01:30

UFC Fight Night: Prelims

MMA

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Ballina, Cootmundra, Sunshine Coast and Northam)

02:05

Southland v Waikato

Mitre 10 Cup

02:05

North Harbour v Tasman

Mitre 10 Cup

03:00

Seattle Sounders FC v Vancouver Whitecaps

Major League Soccer

  • Freesports TV
03:30

UFC Fight Night

MMA

04:35

Otago v Hawke's Bay

Mitre 10 Cup

4 Oct

Sunday

05:30

Hong Kong Racing

Horse Racing (Sha Tin)

06:05

South Sydney Rabbitohs v Newcastle Knights

NRL

08:00

Yokohama F.Marinos v Vissel Kobe

J. League

  • Freesports TV
08:00

Amur Khabarovsk v Torpedo

KHL

09:45

Magny-Cours - Day 2

WSBK

  • Eurosport 2
09:45

Round 2

FIM Cev Repsol (Aragon)

10:00

French Open: Day 8

French Open

  • Eurosport 1
  • ITV 4
11:00

Girona v Fuenlabrada

Segunda Division

  • Youtube
11:00

Osasuna v Celta Vigo

La Liga

11:00

Milton Keynes: Day 13

Snooker Champions League

  • Freesports TV
11:00

Mumbai Indians v Sunrisers Hyderabad

Indian Premier League

11:15

FC Groningen v Ajax

Eredivisie

  • Premier Sports 2
11:15

France

WSBK

  • Eurosport 2
11:30

Atalanta v Cagliari

Serie A

11:30

Denizlispor v Konyaspor

Superlig Turkey

11:30

Scottish Open

European Tour

11:30

Wisla Krakow v Lechia Gdansk

Ekstraklasa

12:00

Montpellier v Nimes

Ligue 1

12:00

Leicester City v West Ham United

Premier League

12:00

Southampton v West Bromwich Albion

Premier League

12:00

St. Johnstone v Celtic

Scottish Premiership (Live video to ex UK & Ireland subscribers on Celtic TV)

12:00

Round 5: Donington Park GP - Race 2

British Superbikes (from 14:00 also on Quest)

  • Eurosport 2
  • Quest
12:00

Manchester United v Brighton & Hove Albion

Women's Super League

  • MUTV
12:00

Live Racing

Horse Racing (Kelso, Killarney and Tipperary)

  • Racing UK
12:00

Barys Nur-Sultan v SKA St. Petersburg

KHL

12:30

Live Racing

Horse Racing (ParisLongchamp and Uttoxeter )

12:30

Hamburger SV v Erzgebirge Aue

2. Bundesliga

12:30

Holstein Kiel v Fortuna Duesseldorf

2. Bundesliga

12:30

Wuerzburger Kickers v Greuther Fuerth

2. Bundesliga

12:30

Manchester City Ladies v Tottenham Hotspur Ladies

Women's Super League

  • BBC Red Button
  • BBC Sport Online
12:30

Dynamo Moscow v Red Star Kunlun

KHL

13:00

Giro d’Italia: Stage 2

Giro d'Italia (149km route from Alcamo to Agrigento | from 14:00 also on Eurosport 2)

  • Eurosport 2
  • S4C
13:00

Live Racing

Horse Racing (Prix de LArc de Triomphe)

  • ITV
13:00

Lyngby v SoenderjyskE

Danish Superliga

13:00

OB v Vejle Boldklub

Danish Superliga

13:00

Magny-Cours - Race 2

FIM Cev Repsol

  • Eurosport 2
13:00

Alaves v Athletic Bilbao

La Liga

13:45

Moto2

MotoGP (Extra 3 | Aragon)

14:00

Arsenal v Sheffield United

Premier League

14:00

Benevento v Bologna

Serie A

14:00

Lazio v Inter

Serie A

14:00

Parma v Hellas Verona

Serie A

14:00

Besiktas v Genclerbirligi

Superlig Turkey

14:00

Warta Poznan v Legia Warszawa

Ekstraklasa

14:00

Alanyaspor v Hatayspor

Superlig Turkey

14:00

Brest v Monaco

Ligue 1

14:30

Wolfsburg v Augsburg

1. Bundesliga (Extra 1)

14:30

Birmingham City Ladies v Chelsea Ladies

Women's Super League

15:00

Kings XI Punjab v Chennai Super Kings

Indian Premier League

15:00

Levante v Real Madrid

La Liga

15:00
15:00

Sabadell v Espanyol

Segunda Division

  • Youtube
15:00

CSKA v Avangard

KHL

15:30

Nacional v Belenenses

Primeira Liga

15:45

PSV Eindhoven v Fortuna Sittard

Eredivisie

  • Premier Sports 2
16:00

Round 5: Donington Park GP - Race 3

British Superbikes

  • Eurosport 2
16:00

Rennes v Reims

Ligue 1

16:00

Milton Keynes: Day 13

Snooker Champions League

  • Freesports TV
16:30

Manchester United v Tottenham Hotspur

Premier League

16:30

Piast Gliwice v Lech Poznan

Ekstraklasa

17:00

Kasimpasa v Galatasaray

Superlig Turkey

17:00

AC Horsens v FC Midtjylland

Danish Superliga

17:00

AC Milan v Spezia

Serie A

17:15

Castellon v Leganes

Segunda Division

  • Youtube
17:15

Almeria v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Cadiz v Granada

La Liga

18:00

ShopRite Classic

LPGA

18:00

Sanderson Farms Championship - Featured Groups

LPGA

18:00

US Racing

Horse Racing (Keeneland, Belmont Park, Woodbine, Santa Anita, Gulfstream and Golden Gate)

18:00

French Open: Day 8

French Open

  • Eurosport 1
18:30

Benfica v Farense

Primeira Liga

18:30

Yellawood 500

Nascar

  • Premier Sports 2
18:30

Famalicao v Rio Ave

Primeira Liga

19:00

Buatsi v Calic

Boxing (from 21:30 also on Sky Sports Main Event)

19:00

FC Koebenhavn v FC Nordsjaelland

Danish Superliga

19:15

Aston Villa v Liverpool

Premier League

19:30

Cartagena v Lugo

Segunda Division

  • Youtube
19:45

Juventus v SSC Napoli

Serie A

20:00

Lyon v Marseille

Ligue 1

20:00

Barcelona v Sevilla

La Liga

21:00

Sanderson Farms Championship

LPGA

21:00

Portimonense v Sporting CP

Primeira Liga

21:00

Iowa State Cyclones v Oklahoma Sooners

NCAA

21:25

Kansas City Chiefs v New England Patriots

NFL

00:30

Miami Heat v L. A. Lakers

NBA

01:00

Australia Women v New Zealand Women

Womens Commonwealth Bank T20I

01:20

San Francisco 49ers v Philadelphia Eagles

NFL

02:00

Australian Racing

Horse Racing (Canterbury, Muswellbrook and Beaudesert)

02:30

Real Salt Lake v Los Angeles FC

Major League Soccer

  • Freesports TV
5 Oct

Monday

06:00

Australian Racing

Horse Racing (Canterbury, Muswellbrook and Beaudesert)

10:00

French Open: Day 9

French Open

  • Eurosport 1
  • ITV 4
11:00

Milton Keynes: Day 14

Snooker Champions League

  • Freesports TV
11:30

Giro d’Italia: Stage 3

Giro d'Italia (150km route starting and finishing in Etna | from 13:00 also on S4C)

  • Eurosport 2
  • S4C
12:00

Live Racing

Horse Racing (Pontefract, Stratford and Killarney)

  • Racing UK
12:30
15:00

Royal Challengers Bangalore v Delhi Capitals

Indian Premier League

16:00

Milton Keynes: Day 14

Snooker Champions League

  • Freesports TV
17:00

Ak Bars v Salavat Yulaev

KHL

17:00

Neftekhimik v Metallurg

KHL

17:30

HC Sochi v Dinamo Riga

KHL

18:00

French Open: Day 9

French Open

  • Eurosport 1
19:00

Skegness 2

Stock Cars

  • Premier Sports 2
19:30

Nuernberg v Darmstadt

2. Bundesliga

20:45
01:00

WWE Monday Night Raw

WWE

01:15

Green Bay Packers v Atlanta Falcons

NFL

02:00

Australian Racing

Horse Racing

6 Oct

Tuesday

06:00

Australian Racing

Horse Racing

10:00

Amur Khabarovsk v Torpedo

KHL

11:00

Womens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
  • ITV 4
11:15

Giro d’Italia: Stage 4

Giro d'Italia (140km route from Catania to Villafranco Tirrena | from 13:00 also on S4C)

  • Eurosport 2
  • S4C
12:00

Live Racing

Horse Racing (Catterick and Leicester)

  • Racing UK
12:30
13:00

Mens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
13:30

Sibir Novosibirsk v Severstal Cherepovets

KHL

15:00

Mumbai Indians v Rajasthan Royals

Indian Premier League

16:15

Womens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
16:30

Jokerit v Spartak Moscow

KHL

17:30

Vityaz v Lokomotiv Yaroslavl

KHL

17:30

CSKA v Dynamo Moscow

KHL

18:00

World Grand Prix: Day 1

World Grand Prix of Darts

18:00

Rogle v Malmo

SHL

  • Freesports TV
18:00
18:15

Mens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
19:45

Connah's Quay v Caernarfon

Welsh Premier League (On S4C Facebook/YouTube)

  • Youtube
19:45

Hearts v Inverness CT

Scottish Communities League Cup

  • Premier Sports 1
20:45
00:00

New York City FC v DC United

Major League Soccer

01:00

Australia Women v New Zealand Women

Womens Commonwealth Bank T20I

01:30

Nashville SC v Minnesota United

Major League Soccer

  • Freesports TV
02:00

Miami Heat v L. A. Lakers

NBA

7 Oct

Wednesday

10:30

Womens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
  • ITV 4
11:30

Giro d’Italia: Stage 5

Giro d'Italia (225km route from Mileto to Camigliatello Silano | from 13:00 also on S4C)

  • Eurosport 2
  • S4C
12:00

Live Racing

Horse Racing (Nottingham, Ludlow, Galway and Navan)

  • Racing UK
13:00

Mens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
14:00

Armenia v Albania

Friendlies

15:00

Kolkata Knight Riders v Chennai Super Kings

Indian Premier League

15:00

Traktor v Red Star Kunlun

KHL

15:00

Avtomobilist Yekaterinburg v Barys Nur-Sultan

KHL

15:33

Brabantse Pijl

UCI World Tour (Leuven - Overijse (184km))

  • Eurosport 2
16:15

Womens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
17:00

SKA St. Petersburg v Metallurg

KHL

17:00

Denmark v Faroe Islands

Friendlies

17:00

Estonia v Lithuania

Friendlies

17:00

Malta v Gibraltar

Friendlies

17:00

Montenegro v Latvia

Friendlies

17:30

Dinamo Minsk v HC Sochi

KHL

18:00

Cyprus v Czech Republic

Friendlies

18:00
18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton)

  • Racing UK
18:15

Mens quarter-finals

French Open

  • Eurosport 1
19:00

World Grand Prix: Day 2

World Grand Prix of Darts

19:15

Luxembourg v Liechtenstein

Friendlies

19:30

Austria v Greece

Friendlies

19:45

Germany v Turkey

Friendlies

19:45

Italy v Moldova

Friendlies

19:45

Netherlands v Mexico

Friendlies

19:45

Poland v Finland

Friendlies

19:45

Slovenia v San Marino

Friendlies

19:45

Switzerland v Croatia

Friendlies

19:45

Notts County v Altrincham

National League

00:00

Atlanta United v Orlando City

Major League Soccer

  • Freesports TV
00:00

New York Red Bulls v Inter Miami CF

Major League Soccer

00:30

Appalachian State Mountaineers v Louisiana-Lafayette Ragin' Cajuns

NCAA

01:00

WWE NXT

WWE

02:00

Colorado Rapids v Los Angeles FC

Major League Soccer

  • Freesports TV
8 Oct

Thursday

10:00

Amur Khabarovsk v Severstal Cherepovets

KHL

10:00

Mens doubles semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
11:30

Giro d’Italia: Stage 6

Giro d'Italia (188km route from Castrovillari to Matera | from 13:00 also on S4C)

  • S4C
11:30

BMW PGA Championship

PGA

12:00

Mens doubles semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
12:00

Live Racing

Horse Racing (Ayr, Exeter and Thurles)

  • Racing UK
14:00

Womens semi-finals

French Open

  • eir Sport 1
  • Eurosport 1
  • ITV 4
15:00

Sunrisers Hyderabad v Kings XI Punjab

Indian Premier League

15:00

Salavat Yulaev v Sibir Novosibirsk

KHL

16:00

Womens semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
17:00
17:00
17:30

Huddersfield Giants v Salford Red Devils

Betfred Super League

17:30

Spartak Moscow v Lokomotiv Yaroslavl

KHL

17:30

Vityaz v Ak Bars

KHL

17:30

Russia v Sweden

Friendlies

17:45

Shriners Open - Featured Groups

PGA

17:45

KPMG Womens PGA Championship

LPGA

18:00

Live Racing

Horse Racing (Chlemsford)

  • Racing UK
19:00

World Grand Prix: Day 3

World Grand Prix of Darts

19:45

Leeds Rhinos v Castleford Tigers

Betfred Super League

19:45

Belgium v New Zealand

Friendlies

19:45

Bosnia and Herzegovina v N.Ireland

UEFA Nations League B

19:45

Bulgaria v Hungary

UEFA Nations League A

19:45
19:45

North Macedonia v Kosovo

UEFA Nations League D

19:45
19:45

Slovakia v Ireland

UEFA Nations League B

20:00

England v Wales

Friendlies

  • ITV
  • S4C
22:00

Shriners Hospitals for Children Open

PGA

00:30

Houston Cougars v Tulane Green Wave

NCAA

01:20

Chicago Bears v Tampa Bay Buccaneers

NFL

9 Oct

Friday

06:45

Rally Italia

Rally Championship (Extra 1)

07:05

Manawatu v Canterbury

Mitre 10 Cup

08:00

MotoGP: France FP1

MotoGP

10:00

Eifel Grand Prix - Practice 1

Formula 1

10:00

Womens doubles semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
11:30

BMW PGA Championship

PGA (from 12:00 also on Sky Sports Main Event)

12:00

MotoGP: France FP2

MotoGP

12:00

Giro d’Italia: Stage 7

Giro d'Italia (143km route from Matera to Brindisi | from 13:00 also on S4C)

  • Eurosport 2
  • S4C
12:00

Womens doubles semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
12:00

Live Racing

Horse Racing (York, Newmarket and Downpatrick | from 13:30 also on ITV 3)

  • ITV 3
  • Racing UK
12:15

Rally Italia

Rally Championship (Extra 1)

13:30

One Championship

MMA

  • BoxNation
13:45

Mens semi-finals

French Open

  • eir Sport 1
  • Eurosport 1
  • ITV 4
14:00

Eifel Grand Prix - Practice 2

Formula 1

15:00

Rajasthan Royals v Delhi Capitals

Indian Premier League (Due to Coronavirus)

15:00

Avtomobilist Yekaterinburg v Metallurg

KHL

16:30

Jokerit v Dinamo Riga

KHL

16:45

Mens semi-finals

French Open

  • Eurosport 1
17:30

Dinamo Minsk v Red Star Kunlun

KHL

17:30

SKA St. Petersburg v HC Sochi

KHL

17:30

Wakefield Trinity Wildcats v St Helens

Betfred Super League

17:45

KPMG Womens PGA Championship

LPGA

17:45

Shriners Open - Featured Groups

PGA

18:00

Live Racing

Horse Racing (Kempton and Dundalk)

  • Racing UK
19:00

World Grand Prix: Day 4

World Grand Prix of Darts (from 22:00 also on Sky Sports Main Event)

19:45

Warrington Wolves v Wigan Warriors

Betfred Super League

19:45

Fleetwood Town v Hull City

League 1

19:45

Dunfermline Athletic v Falkirk

Scottish Communities League Cup

  • Premier Sports 1
20:15

Dragons v Zebre

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 2
22:00

Shriners Hospitals for Children Open

PGA (from 23:00 also on Sky Sports Main Event)

00:00

Georgia Tech Yellow Jackets v Louisville Cardinals

NCAA

01:00

WWE Friday Night Smackdown

WWE

10 Oct

Saturday

06:00

Consadole Sapporo v Shonan Bellmare

J. League

  • Freesports TV
07:05

Waikato v Counties Manukau

Mitre 10 Cup

07:30
08:00

Yokohama F.Marinos v Oita Trinita

J. League

  • Freesports TV
08:00

MotoGP: France FP3

MotoGP

09:30

Qualifying

DTM (Belgium)

10:00
10:30

BMW PGA Championship

PGA

11:00

Kings XI Punjab v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League

11:00

Eifel Grand Prix - Practice 3

Formula 1

11:00

MotoGP: France Qualifying

MotoGP

11:28

Amstel Gold Race

UCI World Tour

  • Eurosport 2
12:00

Barys Nur-Sultan v Severstal Cherepovets

KHL

12:00

Sabadell v Mirandes

Segunda Division

  • Youtube
12:15

Race 1

DTM (Belgium)

12:30

Salavat Yulaev v CSKA

KHL

12:30

Tottenham Hotspur v Manchester United

Women's Super League

12:30

Cove Rangers v Hibernian

Scottish Communities League Cup

  • Premier Sports 1
13:00

Giro d'Italia: Stage 8

Giro d'Italia

  • S4C
13:30

Live Racing

Horse Racing (Newmarket)

  • ITV
14:00

Eifel Grand Prix - Qualifying

Formula 1

14:00

Luxembourg v Cyprus

UEFA Nations League C

14:00

Montenegro v Azerbaijan

UEFA Nations League C

14:00

Womens Final

French Open

  • eir Sport 1
  • Eurosport 1
  • ITV 4
15:00

Chennai Super Kings v Royal Challengers Bangalore

Indian Premier League

15:00
15:00

Lokomotiv Yaroslavl v Dynamo Moscow

KHL

15:00

Neftekhimik v Ak Bars

KHL

15:00

Avangard v Sibir Novosibirsk

KHL

15:00

MotoE: Grand Prix Of France

MotoGP

15:00

Logrones v Almeria

Segunda Division

  • Youtube
15:00

Espanyol v Alcorcon

Segunda Division

  • Youtube
16:30

Shriners Open - Featured Groups

PGA

16:30

KPMG Womens PGA Championship

LPGA

17:00

Faroe Islands v Latvia

UEFA Nations League D

17:00

Liechtenstein v Gibraltar

UEFA Nations League D

17:00

Mens Doubles Final

French Open

  • Eurosport 1
17:15

Ospreys v Ulster

Guinness Pro14

  • Premier Sports 2
17:15

Benetton Treviso v Leinster

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
17:20

Aldershot Town v Macclesfield Town

National League

17:30

Tenerife v Rayo Vallecano

Segunda Division

  • Youtube
19:00

Boxing: Williams v Robinson

Boxing

19:00

World Grand Prix: Day 5

World Grand Prix of Darts (from 20:00 also on Sky Sports Main Event)

19:35

Cardiff Blues v Connacht

Guinness Pro14

  • Premier Sports 2
  • S4C
  • TG4
19:35

Munster v Edinburgh

Guinness Pro14

  • eir Sport 1
  • Premier Sports 1
19:45
19:45

Spain v Switzerland

UEFA Nations League A

19:45
21:00

Shriners Open - Featured Groups

PGA

22:00

Inter Miami CF v Houston Dynamo

Major League Soccer (Due to Coronavirus)

22:00

Shriners Hospitals for Children Open

PGA (from 23:00 also on Sky Sports Main Event)

22:00

Fight Night Bellator 2020

Bellator

  • Channel 5
23:00

UFC Fight Night: Prelims

MMA

01:00

UFC Fight Night

MMA

02:05

Tasman v Bay of Plenty

Mitre 10 Cup

03:30

New Zealand v Australia

International Test Matches

11 Oct

Sunday

08:00
08:00

Round 3 - Slovakia Ring: Race 1

World Touring Cars

  • Eurosport 2
09:15

Qualifying

DTM (Belgium)

09:30

Moto3: Grand Prix Of France

MotoGP

10:30

BMW PGA Championship

PGA

10:30

Womens Doubles Final

French Open

  • eir Sport 1
  • Eurosport 1
11:00

Sunrisers Hyderabad v Rajasthan Royals

Indian Premier League

11:00

Blyton Park

Rallycross

  • Freesports TV
11:00
11:00

Fuenlabrada v Castellon

Segunda Division

  • Youtube
11:30

MotoGP: Grand Prix Of France

MotoGP

11:30

Round 3 - Slovakia Ring: Race 2

World Touring Cars

  • Eurosport 2
12:15

Race 2

DTM (Belgium)

12:30

Giro d'Italia: Stage 9

Giro d'Italia (San Salvo - Roccaraso (208km))

  • Eurosport 2
13:00

Avtomobilist Yekaterinburg v Traktor

KHL

13:10

Eifel Grand Prix

Formula 1

13:15

Moto2: Grand Prix Of France

MotoGP

14:00

Kazakhstan v Albania

UEFA Nations League C

14:00
14:00

Mens Final

French Open

  • Eurosport 1
14:30

Dinamo Minsk v Dinamo Riga

KHL

14:30

Chelsea Ladies v Manchester City Ladies

Women's Super League

15:00

Mumbai Indians v Delhi Capitals

Indian Premier League

15:00

Malaga v Las Palmas

Segunda Division

  • Youtube
15:00

KPMG Womens PGA Championship

LPGA

15:30

Womens Gent-Wevelgem

UCI World Tour (Ypres - Wevelgem (141.5km))

  • Eurosport 2
16:30

KPMG Womens PGA Championship

LPGA

16:30

Shriners Open - Featured Groups

PGA (from 20:00 also on Sky Sports Golf)

17:00
17:00

Bosnia and Herzegovina v Netherlands

UEFA Nations League A

17:00
17:00
17:00

Estonia v North Macedonia

UEFA Nations League C

17:00

Finland v Bulgaria

UEFA Nations League B

17:00

Lithuania v Belarus

UEFA Nations League C

17:00
17:15

Glasgow Warriors v Scarlets

Guinness Pro14

  • Premier Sports 1
17:30

Ponferradina v Cartagena

Segunda Division

  • Youtube
19:00

World Grand Prix: Day 6

World Grand Prix of Darts

19:00

Bank Of America ROVAL 400

Nascar

  • Premier Sports 2
19:45
19:45
19:45
19:45

Israel v Czech Republic

UEFA Nations League B

19:45
19:45

N.Ireland v Austria

UEFA Nations League B

19:45
19:45
19:45

Scotland v Slovakia

UEFA Nations League B

19:45
20:00

Real Oviedo v Sporting Gijon

Segunda Division

  • Youtube
22:00

Shriners Hospitals for Children Open

PGA

00:00

Los Angeles FC v Seattle Sounders FC

Major League Soccer

01:20

Seattle Seahawks v Minnesota Vikings

NFL

12 Oct

Monday

12:30

Salavat Yulaev v Barys Nur-Sultan

KHL

12:45

English Open: Day 1

English Open

  • Eurosport 1
15:00

Royal Challengers Bangalore v Kolkata Knight Riders

Indian Premier League (Due to Coronavirus)

15:00

Metallurg v CSKA

KHL

15:00

Lugo v Mallorca

Segunda Division

  • Youtube
15:30

Jokerit v Lokomotiv Yaroslavl

KHL

17:00

Torpedo v Sibir Novosibirsk

KHL

17:30

Leganes v Girona

Segunda Division

  • Youtube
17:30

Vityaz v Amur Khabarovsk

KHL

17:30

SKA St. Petersburg v Dynamo Moscow

KHL

17:30

HC Sochi v Avangard

KHL

17:30

Spartak Moscow v Red Star Kunlun

KHL

18:45

English Open: Day 1

English Open

  • Eurosport 1
19:45

Wrexham v Maidenhead United

National League

19:45

Bradford City v Harrogate

League 2

20:00

Zaragoza v Albacete

Segunda Division

  • Youtube
20:00

World Grand Prix: Day 7

World Grand Prix of Darts

01:00

WWE Monday Night Raw

WWE

01:15

New Orleans Saints v Los Angeles Chargers

NFL

    Ad:
    Ad:
    Ad: